Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kérhetnék kritikát a rajzaimma...

Kérhetnék kritikát a rajzaimmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mit gondoltok róla, őszintén az ismerőseim véleményét már kikértem, viszont úgy érzem hogy csak azért dícsérik a rajzaimat, mert én csináltam őket és nem akarnak megbántani vagy ilyesmi. Ezért is fordultam a gyakorikérdések felé.

Általában anime és kpop fanartokat csinálok, sajátos stílusban. Egy rajz kb. 6-8 óra szokott lenni.

A rajzaim:

[link]


Tudom, hogy még vannak hibáim és van hova fejlődnöm.

19 éves vagyok, ha ez számít valamit.


Köszönöm előre a véleményeket.



2019. dec. 17. 20:49
1 2
 1/17 anonim válasza:
71%
De tényleg szépen rajzolsz :)))
2019. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos, középszerű, semmi kreativitás...
2019. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm :)


#2 Hát, ez is egy vélemény. Úgy, hogy elfogadom.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. dec. 17. 22:17
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

ügyes vagy de alkothatnál más műfajban

a képek szépek csak nem tetszik az amit ábrázol, persze biztos meglenne a célközönséged, de az nem én vagyok

2019. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Maszatolós, hiányoznak az élek. Figyelj arra hogy legyen éles, tiszta elhatárolódás és finom satírozás, összemosás is benne.


Textúrákat használj, a póló anyaga legyen más mint a haj vagy a bõré.

A textilek esését is tanuld, rajzolj drapériát, használj hozzá fotó referenciát. A textilek vastagságára, eseésére figyelj, a legtöbbet túl vastagra, hús szerûre rajzolod...olyan mintha minden bõrbõl lenne.


A rajzaid hangulatosak, jó színeket használsz. Gyakorolj, megéri 😍

2019. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 Köszönöm, később tervezek majd más műfajban is alkotni. Vannak is ötleteim, de még nem elég fejlett hozzá a technikám. Nem vagyok profi művész. Még gyakorolnom kell. Gondoltam, hogy itt nem találom meg a célközönségem nem is azért jöttem. Arra voltam kíváncsi, hogy a rajzok esztétikailag rendben vannak-e. Hogy léphessek a következő lépcsőfokra.



#5 Köszönöm a válaszod és a tanácsokat is :). Igen, a ruhákkal én sem vagyok elégedett. Jelenleg most vagyok a "tréning" fázisban. Egy évig gyakoroltam a portré rajzolást, ezután jönnek majd a pózok, elemek (víz,tűz, jég stb.), és a háttér. Köszönöm a bíztazó szavakat ^^

2019. dec. 21. 08:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem túl "letisztultak", túl maszatosak. Hiányzik belőle a játékosság. Illetve az arcok túl egyformák, az orrok, a szemek, a szájak, az arcformák... Tessék keményebb vonású férfiakat is rajzolni, ne csak ezeket a pisze orrúakat. :) Illetve a színekkel, árnyalatokkal többet játszani.


Amúgy csinosak a rajzaid, a catboyos redraw tetszik a legjobban, illetve a legelső kép. Egy ilyen stílusban rajzolt otome játékot szerintem le is töltenék a telefonomra. ;)


Gyakorolj még sokat és ami még fontosabb: lépj ki a kényelmesből, rajzolj más dolgokat is, más stílusban.

2020. jan. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

# 7 Köszönöm. (bocsi a kései válaszért)

Általában ázsiai férfiakat szoktam rajzolni és hát náluk nem valami jellemző a durva arcvonás. De rendben, megfogadom a tanácsot és elkezdek foglalkozni a nyugati arcvonásokkal is:)


Otome játékok... Az egyik nagy álmom az, hogy ilyen stílusú játékokhoz tervezzek karaktereket. Jó érzéssel tölt el, hogy felhoztad ╥﹏╥

2020. márc. 19. 09:23
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ázsiai férfiak között is van diverzitás.


Egyrészt az életkor, másrészt a nagy mértékű plasztikai sebészet, harmadrészt a smink (igen, srácokon is) miatt az előadóművészek, énekesek és egyéb popsztárok tényleg ennyire babaarcúak, de az utca embere azért jóval változatosabb.



[link]


[link]


Persze rajzolj azt amit szeretnél, csak tudd, hogy ez nem feltétlen 100% valóság.


[link]


Gyakorlásképp válassz 4-5 ázsiai férfit innen, és kövesd az arcformát, bőrszínt, textúrákat.

2020. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Esetleg nem tudod, hogyan lenne érdemes elkezdeni a háttérgyakorlást? Elég tanácstalan vagyok, hiába nézek róla videókat.

2020. márc. 19. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!