Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Digitális rajzoláshoz Photosho...

Digitális rajzoláshoz Photoshoppot vagy Illustrátort ajánlanátok? Miért? Ti melyiket használjátok?

Figyelt kérdés

2020. jan. 11. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 b1812567 ***** válasza:
100%

Nem jobb egyik a másiknál.

Más megközelítés, más technika.

Az adott feladattól függ, melyik az alkalmasabb, de sok mindenhez mindkettő pont jó, és akkor amelyiket jobban ismered/szereted. Fotó, festmény jellegű dolgokhoz inkább Ps, vonalasakhoz meg Illustrator.

(Nekem pl. az illustrator valamiért jobban bejön, általában azzal oldom meg amit kell.)


Ha alkotni, művészkedni szeretnél, akkor szintén ízlés kérdése, milyen stílusban meg melyikkel. És a normálisabb rajztáblák mindkettőt támogatják.

2020. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy mit szeretnél csinálni, meg neked mi áll kézre.

Ha miné inkább úgy szeretnél dolgozni mint a hagyományos rajznál vagy festésnél, akkor inkább photoshop, ha meg inkább vektoros ábrákat, grafikákat, logókat akarsz készíteni, akkor inkább illustrator.

2020. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tableted van akkor Procreate
2020. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
GIMP a raszteres, Inkscape a vektoros képekhez - mindkettő ingyenes és jól használható
2020. jan. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Wacom Intuos -t vettem, és azthiszem a Photoshop mellett maradok. Egyébként portrékat szeretnék.
2020. jan. 18. 15:47
 7/9 b1812567 ***** válasza:
100%

Az Intuos jó választás, meg portréhoz a Ps is.

Csak szánj rá időt, hogy megismerkedj a használatával, mindkettőével.


A Photoshop esetében érdemes a rajzoláshoz szükséges funkciókon túl is megtanulni használni, már csak az utómunkákhoz is.

Főleg, ha később mást is szeretnél vele dolgozni.

2020. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyban utazol digitális rajzban, akkor PS

Azon belül is érdemes több layerben dolgozni, hogy pl a tőled megvásárolt alkotáson tudjanak módosítani.

Pl szín, fény effektek.


Nincs kizárva az, hogy más progival nem nyúlhatsz bele az adott layerbe, csak a végeredmény minden részlete ott legyen.


Én még az ArtRage-t is szeretem.


Ha viszont kereskedsz alkotással pl játékfejlesztőknek.

Akkor eredeti progit kell használnod.

Bünti nem occo, ha véletlen elkapnak.

2020. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esy Paint Tool Sai
2020. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!