Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Haydn 94. szimfóniája hány...

Haydn 94. szimfóniája hány variációban hangzik fel?

Figyelt kérdés

Alábbiakban a link, melyen meg lehet hallgatni a 94. szimfóniát, melyben a téma önmagában egy háromtagú forma, viszont több variációban elhangzik. Ebben kérnék segítséget, hogy pontosan hány variációról van szó.

https://www.youtube.com/watch?v=lLjwkamp3lI



2020. jan. 14. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
10-nél valószínűleg nem több. Én ilyen esetekben az ujjaimat szoktam használni, neked is ezt javaslom.
2020. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 timortin ***** válasza:

* Nagy mesterek, nagy műveiről általában van wikipédia-bejegyzés. Variációs tételeknél a variációszámot mindig kiírják.


* Google kereső-kifejezés: "Haydn Symphony No.94 2nd movement variations"

Pl.: Listening Guide - W.W. Norton

Ez pdf-ben még kottapéldákat is mutat, ha részletekben vagy kiváncsi.

Érdemes angol nyelven csinálni a dolgot, mert lényegesen több az elérhető információ. Ha nem megy az angol, akkor translate.google.com (és komplett magyar fordítás böngészhető honlapokra is: a mesterséges intelligencia erősödésével, időben javuló minőségben)


* Ami az igazán érdekes és kevesen tudnak (Google-lel is), hogy az 1950-es években volt egy Hoffnung-fesztivál. Sajnos a szervező fiatalon elhúnyt, nem lett nagy tradició, de elképesztő dolgok születtek így is. Az én személyes legnagyobb kedvencem a IV.Leonora nyitány Malcolm Arnold szerzőségével (Beethoven ugye csak hármat írt).

Na persze a kérdéses Haydn Surprise Symphony 2.tétele sem maradhatott ki a paródia-sorozatból, és sikerült egy gazdag 10 perces variációsorozatot fabrikálni.

Ennek a darabnak van egy felújított előadása a YT-on, érdemes megnézni (bepozicionált a link, amit adok, azaz rögtön ott kezdődik a videó, nem kell keresgetni)


https://www.youtube.com/watch?v=JQaV3Ahj3Pg&t=25m23s

2020. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 timortin ***** válasza:
Jah egyébként a kérdésre a konkrét válasz: 4 variáció (bocs, de lemaradt a nagy sietségben).
2020. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válasz! Közben én leadtam a dolgozatomat,de hat variációt számoltam.Ezek szerint tévedhettem. A wikipédiát lefordítani még translet-al is nehézkes ezen a nyelvezeti szinten.Általános sulis vagyok.
2020. jan. 20. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!