Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olajos oldószerrel átitatott...

Kockasrudy33 kérdése:

Olajos oldószerrel átitatott gipsz szerű anyagra szabad festeni akril típusú festékkel?

Figyelt kérdés
En egy gipszszerű anyagot lefestettem olajfestékkel, de nem vált be. E miatt lemostam ezt a festéket olaj alapú oldószerrel. Majd akril festékkel festettem le úgy hogy az oldószer nem volt még teljesen megszáradva. Ahogy elnézzem elég jól jött ki... az érdekelne nem e lesz a jövőbe se ennek baja, hogyha így hagyom?

2020. jan. 20. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


létezik víz bázisú akril festék, és szintetikus bázisú akril festék is. Melyiket használtad?

2020. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Víz alapút használtam....
2020. jan. 20. 22:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Amikor lemostam a gipsz szerű anyagot az olajos oldószerrel egy picit meg is ződűlt az anyag. Ezt festettem le víz alapú akrillal mikor meg nem száradt ki egészen az olajos oldószer.... Eleinte nehéz volt mert jött le a festék... de 4 vagy 5 festés után úgy néz ki elég stabilis...
2020. jan. 20. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!