Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha akril festékkel akarsz...

Kockasrudy33 kérdése:

Ha akril festékkel akarsz lefesteni egy gipsz szerű anyagot, muszály megvárni míg az teljes egészében megszárad, még mielőtt lefestenéd?

Figyelt kérdés
Én levegőn száradó könnyen formálható, gipsz szerű anyagokból készítgetek ezt azt, de ha vastag a figurám, napokba telik, míg teljesen megszárad. Muszály megvárni a teljes megszáradást még mielőtt akrill festékkel lefesteném, vagy úgy is meg tud száradni, hogyha nem várom meg míg teljesen megszárad?

2020. jan. 25. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha előírás szerint meg kell várni a teljes száradást, de te kiváncsi vagy, akkor próbáld ki, mi történik, ha nedves anyagra viszed fel a festéket. Élek a gyanúval, hogy megfolyik a festék, mivel nem tud szilárd (és száraz) anyaghoz tapadni, a felületi vízréteg meg felhígítja a festéket és le is folyik.
2020. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha a felülete megszáradt már nem folyik össze a festék... csak a belselye nem tudom mennyire tud megszáradni, ha le van festve...
2020. jan. 25. 09:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Türelem.


A száradás minden anyagnál fontos.


Az elfolyástól kezdve maga az anyag szerkezet lazulásáig sok gondot okozhat


Mekkorák ezek a kiöntött dolgok?


A nagyon vastagokat érdemes üregesre csinálni + gyorsabban szárad.


Ha nem akarod, hogy vacak minőséget alkoss, könnyebben tönkre menjen az amibe időt ölsz ÉRDEMES vàrni.

Addig csinálj más alkotást, míg szárad.


Én is mikor kiöntöm a formáimat olyan helyre teszem, hogy gyorsabban szárad,

Addig pedig az előző megszáradt kész dolgaimat lecsiszolom, festegetem, lakkozom, felmutatom megrendelőnek kamerában s megbeszélés alapján küldöm.


A kísérleti fázisban anno hiba volt nem várni + nem olcsó a m.gyanta.

Eldeformálódott a több órás precíz munkám.

2020. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az üregest azt lehet kipróbálom... habár amiket én csinállok... nem tudom hogyan lehetne a közepét kiszedni... baba fejet , lábat és kezeket csinállok. Amúgy kipróbáltam ennél az anyagnál mennyire szárad, ha le van festve... az eredményben az vettem észre úgy is tud száradni, csak soķkal lassabban...
2020. jan. 30. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!