Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Meg lehet tanulni rajzolni...

Meg lehet tanulni rajzolni ilyen beállítottsággal?

Figyelt kérdés

Szeretem nézegetni a szép rajzokat. Sokszor gondolok arra, milyen jó is lenne ilyeneket csinálni. Próbálkoztam vele kamasz koromban, de sosem nyújtott kikapcsolódást, szórakozást. Most viszont szeretném újra próbálni, csak nem tudom, hogyan.


Olyan típus vagyok, hogy a keretbe zárt dolgok nyugtatnak meg. Ha éppen az a dolgom, hogy két órán át töltögessek egy táblázatot tollal, akkor örülök. Ugye ott mindennek meg van a helye, a betűk meg tudat alól jönnek, így nem kell gondolozni, mi hova kerül és hogyan kell kinéznie. A rajzolás viszont nem éppen egy beszabályozott folyamat.


Régi rajztanárom elém tett egy papírgalacsint, hogy rajzoljam le. Tele volt mindenféle szabálytalan formával, redővel, én meg tornáztattam az agyam, hogy melyik gyűrődés nagyobb a másiknál, hogy rajzoljam úgy hogy a tizenhatodik is beférjen a körvonalba stb... kevés fárasztóbb dolgot tudnék mesélni. Másik problémám a "kereső vonalkázás". Ez annyira hamar ki tudott hozni a sodromból, hogy igyekeztem nem csinálni. Ha egy forma "nem jött magától", akkor nem álltam neki "kiszőrözgetni" ezekkel a mini vonalkákkal. Mivel a betűk meg a számok jönnek csak maguktól, legtöbbször 3D feliratokat rajzoltam.


Ismerek olyat, akinek ez a szabadság, hogy van egy üres lap, amin felfedezi a formát és megtölti "élettel". Én nem ilyen vagyok. Másképp is meg lehet ezt tanulni?


2020. febr. 7. 13:57
 1/3 anonim válasza:

Szerintem mindent meg lehet tanulni, csak akarni kell. (oké, ez hatalmas közhely, de szerintem igaz)

Ilyen ismerősöm ugyan nincs, de szerintem meg tudnád tanulni. Én azt mondanám, hogy kezdj el firkálni, próbáld meg kikapcsolni az agyad, hallgass zenét, esetleg nézz sorozatot közben. A lényeg, hogy ne figyelj oda. Ne konkrét dolgot akarj lerajzolni, csak úgy rajzolgass.


Ha kipróbáltad, légyszi mindenképpen

2020. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

*értesíts az eredményről! nagyon kiváncsi vagyok.


(az előző vagyok, csak ez véletlenül lemaradt)

Remélem, tudtam segíteni!

2020. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem ígérem hogy mostanában de meg fogom írni. Általában egy alkalomból nem derül ki hogy valami működik e. Több hangulatban is kipróbálom a tanácsokat. :)
2020. febr. 7. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!