Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti mit szerettetek Thomas...

Ti mit szerettetek Thomas Mannban?

Figyelt kérdés
Most olvastam a Zűrzavar és korabánatot és a Walsung-vért, de nagyon unalmasak voltak. Jól van megírva, de nem értem mitől olyan kiemelkedő író, hogy József Attila külön verset írt a köszöntésére. Van valami olyan műve, ami kihagyhatatlan?

2020. márc. 6. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem olvastad, ami kihagyhatatlan: A varázshegy, A buddenbook-ház, A halál Velencében, Mario és a varázsló, József és testvérei, A kiválasztott ...


Thomas Mann csodálatos alkotó volt, de emberként egy féreg. Tönkretette az egész családját.

2020. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert most jön a Mario. Van esetleg olyan azok között amit felsoroltál, ami nem a gazdagok semmittevéséről szól, vagy aminek nem a szerelem, házasság, meg ilyesmi a főbb témája? Olyasmit keresek ami miatt József Attila olyan nagy valakinek tartotta. Nem számít milyen ember volt egyébként. Tudni szeretném miben volt nagy hatású.
2020. márc. 6. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Mario és varázslót imádtam tőle, illetve a Tonio Krögert és a Das Gesetz-et. Német nemzetiségi középiskolába jártam, németül kellett olvasnunk, és nekem ő volt az egyik kedvencem.
2020. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a József és testvéreit szeretem, mert Egyiptomban játszódik, a kedvenc történelmi koromban.
2020. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Thomas Mannban az az igazán szerethető, hogy egyszerre tud játékosan, mégis a lényegbe hatóan írni, s olyan témákhoz nyúl, melyek létünk "legesleg" kérdéseit feszegetik, és ami a legfontosabb, mert a neve egyezik a jól ismert gőzmozdonyéval.
2020. márc. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mik a legesleg kérdéseink? Thomas a gőzmozdony, az a mese tök ijesztő ha felnőttként nézed.
2020. márc. 7. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!