Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek erröl a...

Mi a véleményetek erröl a "vers"-ről?

Figyelt kérdés

Teljesen Laikus vagyok a témában.

Még soha nem olvastam fel senkinek az ilyen kis szösszeneteimet, viszont igazán oda vagyok a költészetért és nekem egyfajta terápiaként is szolgál az irogatás.

Engem tulajdonképpen csak az érdekelne hányan tudnak velem azonosulni ilyen téren, illetve hogy érdemes e komolyabban bele ásnom magam a témába.

Na lássuk:



Ő

Ő

Nem én

Ő

Ő olyan hogy vakon keresi útját

A kopár végtelenbe

Minden száraz körülötte

Szomorú

De mégis irigylésre méltó

Elveszti magát hogy legyen mit keresnie

Mert amit igazábol keres már megtalálta

Ujra kezdi

Elfelejti

És végleg befejezi

Aztán követi a receptet amíg ujra el nem felejti

Memorizál

Megörzi apró tudását Amíg nevetve elmondja mit is csinál.

Agonizál

Elkántálja himnuszát

Hogy sosem éred el

Nem éred el a színvonalát

Te nem álsz ott

Mert már fáradt a lábad

És mikor össze esel ő lesz az aki fel tud segíteni

De nem fog

És már megint én..

Nem én

Ő

Ő

Ők

Ők olyanok hogy megvetik lábukat a szilárd talajban

Nincs senki aki megbojgathatja békés tündöklésüket.

Egyedüli ellenségük

Akik már a hegyen vetnek árnyékot rájuk

Figyelmen kívül hagyják és lábukat mégjobban bele vésik az egyre inkább fellazult talajba.

És akkor ott vagyok én

Én vagyok a talaj amiben lábukat megvetve szilárdan álnak

És én vagyok az aki ketségbe esetten kapaszkodik lábujjaival a korhadó gyökerekbe

De eltünni magamban mégsem tudok

Ezért vannak

Ő

Ők

És nem én



2020. márc. 9. 20:01
 1/7 anonim válasza:
Sosem voltam jó irodalomból és őszintén szólva nem nagyon érdekelt sose. De csak mint "olvasónak" nekem tetszett a vers.:)
2020. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Borzasztó.
2020. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól kezdve, hogy "Ők olyanok hogy megvetik lábukat... " elvesztettem a fonalat, hogy kikről is szól a vers, kik az ellenségeik, stb.


Amúgy, mint vers, lehet, hogy jó, lehet, hogy rossz, izlés meg "okosság" kérdése. Én sose értettem, mitől vers egy vers, ami nem rimel (és nem rimel kifogástalanul). Mégis a modern költők sokszor ilyen verseket irnak. És most a hivatásosokra gondolok.

Nekem a költészet Aranyt, Vörösmartyt, Kölcseyt jelenti. Ők voltak az igazi nagyágyúk.

Az idézett részig minden esetre mint gondolatsor, vagy üzenet, nekem személy szerint tetszik.

2020. márc. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Ezt mindennek nevezném, csak versnek nem, pláne nem jó versnek.
2020. márc. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valóban én is érzem hogy a vers szó picit erős. Ez valóban nem egy remekmű nyilvan én is látom, de kicsit azér bővebben is leírhatnátok mit rontottam, mert a borzasztó nem egy építő jellegű kritika.

Egyépként köszönöm a válaszokat csak lehetnétek kicsit kevésbé indulatosak, nem állt szándékomban senkit sem feldűhiteni, ezért mégegyszer leszogezném hogy se költőnek se hozzá értőnek nem állitom magam.

2020. márc. 10. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak saját magadnak rombolod az önbizalmát azzal, ha kiteszed az ilyesmit a gyakorira.

Ahogy irod, számodra terápia az irogatás. Vagyis egy gyógyitó, alkotó mechanizmus, ami jót tesz.. Nem a végeredmény a fontos ilyenkor, vagy hogy mit szólnak hozzá mások!

Szélsőséges esetben, ha mondjuk egy pszichésen nagyon zavart, beteg ember csinál hasonlót, akár versirást, akár festést, az az "egészséges emberek számára sokszor értelmezhetetlen, emészthetetlen végeredménnyel jár, mégis, az alkotó gyógyulását, terápiáját nagyban segiti.


Az alkotómunkának a folyamata már önmagában érték, nem kell, hogy széles körben elismert végeredménnyel járjon!

(Gondolj azokra a művészekre, akik homokból rajzolnak képeket alulról megvilágitott üveglapokra, majd elkészülve lesöprik, és valami újat alkotnak belőle. Ott is az alkotás folyamata, annak az élvezete hajtja őket, nem a kész mű sikere.) :)

2020. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek. Ne nevezzük klasszikus értelemben vett "versnek", de ha örömöt okoz, ki tudod vele írni magadból a gondolataidat, akkor mindegy, minek hívjuk.
2020. márc. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!