Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festőművészek miért ugyanolyan...

Festőművészek miért ugyanolyan festményeket csinálnak?

Figyelt kérdés

Bármelyiket nézzük valahogy mindegyik akár idős akár pályakezdő fiatal ugyanoda jut el vagy eleve ott kezdi:


tehát semmit sem ábrázoló összevisszaságokat mázolnak a vászonra. Az hogy nem ábrázol semmit nem lenne gond de legalább nézne ki jól.


Ha valamelyik mégis megpróbál valamit ábrázoló, vagy legalább szépen kinéző, a minimális átgondoltságot vagy tervezettséget sejtető festményt csinálni, az azonnal megkapja a giccs jelzőt.


Nekem van egy elméletem erre: a művészek többsége szenvedélybeteg, alkoholista, drogfüggő, pszichés problémákkal küzd vagy ezek mind egyszerre.


A festés vagy rajzolás pedig ha komolyan akarjuk csinálni gondolom koncentrációt, monotonitás tűrést, tervezést igényel, pl. színvázlatok, kompozíciók megtervezését stb.


Nyilván egy szellemileg és fizikailag rossz állapotban lévő ember erre nem képes, ezért helyette összemászolja véletlenszerűen a vásznat és ezt nevezi művészetnek.



2020. márc. 12. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kellemes időtöltést kívánok a thinkboxodban, kedves Kérdező. Ha ráunsz a szűkösségére, gyere ki a valóságba bátran, szívesen látunk! Itt kevesebb az "elmélet", de színesebb és differenciáltabb a világ. És valóságosabb is.


Ugye, egyetlen festőt se ismersz személyesen?


És festményt láttál már eredetiben?

2020. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

# 1


Vagy 30-al találkoztam, ez alapján írtam a tapasztalatom.

2020. márc. 12. 22:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsovel ertek egyet. Teljesen tapasztalatlan vagy. 30-at lattal? Mi ugyanabban a mufajban? :D csak a kepzon osztalyon belul mindenki teljesne mas stilusban fest. De nyilvan neked van igazad :D
2020. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Balfax
2020. márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

# 3


Értem hogy más stílusban de biztos vagyok benne hogy mindegyik ugyanaz a semmit nem ábrázoló, összemázolt vászonstílus ugye?

2020. márc. 13. 06:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek mutass már példákat összemázolt vászonra és valamit ábrázoló, szép festményre példákat, mert szerintem itt van a félreértés, nem ugyanarra gondolunk a kettő alatt.
2020. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


Például most találtam ezt:


[link]


De a lényeg hogy 1 millió ugyanilyet tudnék találni mert mindenki ilyeneket fest! Semmit sem ábrázoló, átgondolatlan, meg nem tervezett, érdemi munkát bele nem fektetett "műalkotásokat"!


Miért tanultok meg rajzolni vagy festeni ha utána ilyeneket csináltok???

2020. márc. 15. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép

Imádom az absztrakt festészetet

2020. márc. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Az absztrakt az nem művészet hanem a vászon és a festék elpazarlása.
2020. márc. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!