Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért tudok pár témát szépen...

Miért tudok pár témát szépen rajzolni, néhányat meg nem? Aki kicsit ért hozzá, írna tanácsot?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta szeretek rajzolni, de sosem foglalkoztam komolyan a dologgal, aztán a suli miatt háttérbe is szorult.


Elvégeztem egy egyetemet szüleim nyomására és persze nem szeretnék abban dolgozni.

Pár hónapja így újra kellett terveznem az életem és unalmamban (miközben a körmöm festettem😅) rájöttem, hogy mennyire szeretek díszíteni és festeni, illetve, hogy mennyire hianyzott nekem ez az évek alatt.

Egyszóval rájöttem, hogy mi az a dolog,amit szívesen, szeretetből csinálok és körmösként kamatoztatni is tudom.( ha egyszer vége lesz ennek az egésznek)


Ismerőseimtől és idegenektől is sok pozitív visszajelzést kaptam, épp az elején voltam annak, hogy indíthassak egy kisvállalkozást. A jelenlegi helyzet miatt persze már csak az itthoni gyakorlás maradt.



A LÉNYEG: Mindenféle figurát,pl mesefigurákat, állatrajzokat nagyon jól sikerül lefestenem, pontosan és hihetetlenül aprólékosan. A napokban viszont megpróbálkoztam a virágfestéssel is, ám ez nagyon nem megy. A bonyolultabb fajták, pl mikor egyik szirom takarja a másikat, vagy behajlanak.

Bármennyi oktató videó alapján próbálom,nekem nem sikerül.

Pontosabban az érdekel, hogy mi a különbség a két dolog között? Hogy lehet, hogy az egyik nagyon jól megy a másikra meg képtelen vagyok? Más fajta "látásmód", képesség kell hozzá amit nem veszek észre? Nem tanultam festészetet, ezért nem tudom milyen oldalról keressem a megoldást.

Remélem nem hangzik túl furcsán és hátha kapok egy kis útbaigazítást,nagyon megköszönném. 22N


2020. márc. 31. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Abból amit leírtál szerintem a térábrázolás hiányzik, ami ehhez fontos lenne. Nem tudom hol állsz tudásban, gyerekként miként és hogyan tanultad, de ha tényleg ezzel szeretnél foglalkozni legalább hobbiszinten, érdemes lenne egy tanfolyamra menni, ahol az alapoktól kezdve tudod tanulni, aztán rajzkörbe járni, hogy mindezt gyakorold.
2020. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 V. Hélix válasza:

A lényeg, hogy rengeteget kell gyakorolni. Mindegy milyen jó oktató videót nézel elsőre nem fog sikerülni. Nekem is van, hogy valamit újra és újra le kell rajzoljak mire sikerül. Először gyakorold az egyenes vonalak szabad kézzel rajzolását, majd köröket, ellipsziseket, utána ezekből rakj össze formákat, kocka, henger, stb. Utána jöhetnek a szabálytalan formák mint a virágok, először egyenes vonalakkal jelöld be mettől meddig vannak a virágszirmok aztán próbáld megrajzolni a vonalát, amennyire élethűre tudod. Rajzolj egy csomót és egy idő után sikerülni fog. Az is fontos, hogy megfigyeld a dolgokat, én rajzolás előtt mindig bámulom pár percig amit rajzolni akarok, megnézem melyik része mekkora egy másik részéhez viszonyítva, aztán a lapon mielőtt nekiállnék megjelölöm, hogy hol lesz a legalsó legfelső és két legszélső pontja, majd felosztom aszerint, hogy a főbb részei meddig tartanak. például a virágnál először a szár aljának és a virág tetejének pontját majd a virág feje meddig tart és milyen széles utána a szirmok, hogy jönnek, milyen vastag a szára mettől meddig lesznek a levelek. Vagy olyat is lehet, hogy direkt béna vonalakkal megrajzolod aztán jobban kidolgozod az egészet. Azt is lehet, hogy először a legnagyobb dolgokat rajzolod le, virág esetén a legjobban látszódó szirmokat és a leveleket, majd abból kiindulva mész tovább az egyre apróbb részletekig.

Ahogy az előttem szóló is írta egy rajztanfolyam jó ötlet lenne, mert mindent nem tudok leírni, és a rajztanár jobban tud segíteni, mert lássa, hogy rajzolsz és olyan tanácsot ad amire szükséged van. Esetleg ha ide gyakorira küldesz egy képet arról, hogy néz ki a rajzod konkrétabb tanácsokat is tudok adni.

Annyira profi én se vagyok, még én is tanulok, de megoszthatom amiket tudok.

2020. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon rendesek vagytok!


Az is gond lehet, hogy én először nem lapon tanulgattam a viragot festeni, hanem rögtön a gyakorló körmön, színes zselével. Lehet jobban meg kellene értenem a felépítését. Ám leginkább a festési része a gond, mert letudok utánozni formákat, de amikor kifestettem a virágot teljesen zagyva lett, nem tudtam jól árnyékolni,tehát nem látszott melyik szirom van elől, hátul, tehát tényleg a téri ábrázolás az ami gond.

2020. márc. 31. 16:15
 4/5 V. Hélix válasza:
Körömlakkal nagyon nehéz festeni, először tanuld meg ceruzával kihozni az árnyékokat gyakorlásnak jó lehet ha egy gömböt próbálsz árnyékolni és miután ez megy jöhet a virág, aztán sima festékkel ugyanezek, majd körömlakkal.
2020. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Gyakorlás kérdése, ha figurákhoz vagy szokva, persze, hogy jobban fog menni, mint egy olyan téma, amit sose gyakoroltál korábban.

Én pl. emberi arcot, tájképet, virágokat, növényeket, csendéletet sokkal jobban tudok rajzolni, mint mondjuk emberi testet. És ez azért van, mert sose gyakoroltam eleget és sose tanultam megfelelő emberi arányokkal dolgozni.

2020. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!