Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Megakarok tanulni valósághűen...

Megakarok tanulni valósághűen rajzolni, ábrázolni?

Figyelt kérdés

Laikus fejjel úgy gondolom, ha eleget gyakorlok, egyszer biztosan menni fog. Mégis, azt szeretném a nem laikusoktól kérdezni, hogy szert lehet-e tenni olyan alapvető, kezdetleges gyakorlati tudásra, készségre, amire később könnyebben lehet alapozni az útközben fejlődő rajzkészségem. Ezt azért kérdem, mert nagyon (de tényleg nagyon) rosszul tudom reprodukálni a valóságot, vagy éppen a valótlanságot, és nincs is hozzá különösebb érzékem - utóbbit a volt rajztanárom is igazolta.


Végsősoron igazából festeni szeretnék (impresszionista-realista stílusban), de szerintem ehhez először rajzolni kell megtanulnom. Gondoltam ezt így megjegyzem a végére, ha esetleg neadjisten nem lenne igazam, és tudjatok javítani.


Kellemes napot nektek!


2020. ápr. 10. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

1. rajzklub, rajziskola, rajtanár akár felnőttképzésben, akár egyetemi szinten

2. gyakorlás elengedhetetlen, de nem elegendő önmagában: a tanár azért van, hogy korrigáljon és proaktívan segítsen,

3. a festést magán a kép megalkotásán, kedvenc műveid másolásán stb keresztül tanulod meg. Vagyis ha nincs tanárod, alkalmad tanulni és/vagy nincs ún. tehetséged, akkor légy autodidakta bátran! Alkoss, kreatívkodj és majd belejössz (vagy nem, amit nem lehet kizárni). Mindenesetre tudd: nem csak a mű megvalósításának kedvéért alkotunk, nem csak az a cél létezik. Maga a folyamt is jó móka, kikapcsolódás, flow élmény, énterápia stb. Szóval fogj hozzá ma.


Sok sikert!

2020. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem a célt tartom kizárólagosan fontosnak, hanem a folyamatot, elvégre az kovácsol azzá, amivé. Még ma elkezdem, köszönöm a hasznos hozzászólást! :)
2020. ápr. 10. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivé akarsz kovácsolódni?

Mivel és mire alkotsz?

Kik a kedvenc festőid, képeid?

2020. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Olyanná akarok válni, aki képes lefesteni azokat a képeket, amik a fejében vannak, ugyanis ezeket fotózni nem lehet. Ezekkel semmiképpen sem kívánok kereskedni.


Azt, hogy mivel fessek mire, nem tudom, egyelőre nem is kell - az a mag még nem kelt ki. Jelenleg egy átlagos rajzfüzet lapjaira rajzolok különféle keménységű átlagos graffit ceruzákkal.


A festőművészet történetében nem vagyok túl jártas, különben biztosan több kedvelt művem lenne.

Mindnesetre nagyon szeretem Vincent van Gogh festményeit (Starry Night, Starry Night over the Rhone,The Red Vineyard, Ciprus, Sunset at Montmajour, stb.), illetve Szinyei Merse Pál darabjait (Majális, Pipacsos mező)

2020. ápr. 12. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!