Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy merjem vállalni a verseimet?

Hogy merjem vállalni a verseimet?

Figyelt kérdés

Az évek során elég sok versem összegyűlt. Eleinte csak hobbiból magamnak, és hogy ki tudjam magamból írni az érzéseim. De aztán egyre egyre közelebb került hozzám ez a fajta művészet, és megfogalmazódott bennem, hogy mi lenne ha ebből többet is ki tudnék hozni, akár hogy mások is megismerhessék a verseimet. Nem tudom hogy erre mi lehetne a megfelelő mód.

Eleinte biztos nehéz lenne megosztani az emberekkel a saját gondolataim, és érzéseim, de szerintem eljutottam arra a szintre hogy merjem vállalni.

Van esetleg tippetek hogy milyen formába tudnék ebbe belekezdeni? Esetleg social media? Lenne e egyáltalán értelme szerintetek, vagy tartsam meg továbbra is a verseket magamnak?

A válaszokat előre is köszönöm :)


16/L



2020. ápr. 12. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Én egy-két embernek szoktam csak megmutatni, és akkor sem az összes versemet. Ha nagy közönségre vágysz (bár ezt nagyon lassan lehet csak elérni), akkor külön instagram vagy facebook oldal.

Könyvkiadást nem javaslom, az manapság már nagyon sok pénz, és nem is biztos, hogy hajlandóak lennének kiadni. Max magánúton.

És hogy érdemes-e? Nem tudom. Manapság annyi önjelölt Petőfi, meg Ady, meg Kosztolányi van, hogy rossz nézni...szerintem. Ha igazán kiemelkedő vagy, akkor fognak felkapni.

De ha te úgy érzed, hogy készen állsz, hogy megoszd a világgal, rajta! Sok sikert! :)

2020. ápr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha vagy olyan viszonyba az irodalomtanároddal (vagy más ismerős magyartanárral), mutass meg neki néhányat. Iskolaújság, akár névtelenül?

Több pályázat is szokott lenni kezdő, fiatal amatőr íróknak, ilyenekre is beküldhetsz 1-2-t. Ott elbírálják, ha olyan, meg is jelenhet, akár online, akár nyomtatott formában, folyóiratban. Ilyen helyre akár be is küldhetsz egy párat csak úgy, szerintem lenne olyan, aki véleményt írna róla. Ugyancsak ilyen lehetőség pl egyetemeken magyar szakos folyóiratokhoz eljuttatni, bírálás céljából.

Saját weboldalt is csinálhatsz, amin véleményezhetik az ott megjelent verseket.

2020. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az sm-t nem javaslom, főleg, ha érzékenyebb vagy.
2020. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm :)

#2 köszönöm szépen a tippeket. A pályázat egy nagyon jó ötlet, az irodalom tanárral való megosztást is jó ötletnek találom, és az talán még személyesebb is. Azzal csak az a baj hogy külföldön járok iskolába és nem Magyar az irodalom tanárom.

#3 neked is köszi a visszajelzést

2020. ápr. 12. 23:12
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Olvass nagyon sok verset. Nagyon sokat, de ne a régiekből, hanem a 20. század második feléből. Különben József Attila- vagy Petőfi-epigonná válsz...

A legprofibbak: Petri György, Rakovszky Zuzsa, Orbán Ottó, Várady Szabolcs, Pilinszky, Nemes Nagy Ágnes, Kányádi Sándor. Szerintem.

2020. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem magyar anyanyelvű tanárral nehéz lesz...ha amúgy magyarul írsz :)


Ami a modern költőket illeti, az epigonság veszélye szerintem ott is fennáll, nem gondolnám, hogy Petőfit stb. nem kellene olvasni.

2020. ápr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szemény szerint nekem József Attila a kedvenc költőm, az ő verseivel maximálisan tudok azonosulni, szerintem borzasztó értékesek a versei.

Modern költőktől nem szoktam annyira olvasni, de köszi, mindenképp rájuk fogok nézni.

Ami az epigonságot illeti, szerintem aki sokat ír és kiismeri magát benne, idővel kialakul egy Saját stílus amit követni fog.

2020. ápr. 13. 00:06
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha mutatsz nekem egyet, megmondom, hogy szemét-e vagy van-e benne lehetőség.
2020. ápr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én hat éve írok, már rengeteg novellàt, egyéb prózát, kisregényt, apevàt, hauikut és verset írtam. Sőt, még két forgatókönyvet is írtam már. Ezek közül nem sokat osztottam meg különböző emberekkel, ismerek egy másik amatőr költőt/írót magamon kívül, ő három művemet látta eddig, egy volt tanárom (aki szintén költő és író) tíz művemet látta, volt egy nagyon jó barátnőm, ő is kb három művemet látta, és az exem látta egy versemet. Ennyi. Én nem verem nagydobra a dolgokat. Egyszer talán kiadatom őket, de addig még sokat kell fejlődnöm. Érzem magamon a fejlődést évről-évre, sőt szerintem közel minden műfajt ismerek, de még a profitól igen messze vagyok. Kaptam már kemény negatív kritikàt, ezért nem osztom meg egyelőre a dolgaimat ország-vilàg előtt. Ha Te úgy érzed, hogy már nagyon profi vagy, esetleg nem hatna meg téged a kemény ócsàrolàs, vagy a tömény negatív kritika, akkor hajrá! Készíts Facebook oldalt akár és oszd meg ott a verseidet.
2020. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan oldalak, ahova be lehet küldeni műveket, vagyis verset, novellát, stb.

Lehet választani valami nicknevet, "író-költői álnevet".

Ha szeretsz írni verset, akkor érdemes írni. Ha nagyon rossznak találod őket később, max. kukában végzik...

Ha túl személyes(benne van xy családtag neve) értelemszerűen inkább át kell írni valami másra.

2020. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!