Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan működik a könyvkiadàs?

Hogyan működik a könyvkiadàs?

Figyelt kérdés

Már elkészült néhány regényem, novellafüzérem, dràmàm, közel hetven versem, és közel húsz prózàm is.

Arra gondoltam, hogy ideje lenne kiakadatni legalább egy részüket. Kaptam már kritikàt olyan emberektől, akik jártasak a témàban(hivatàsos költők, írók, magyartanàrok), és azt mondták, hogy van tehetségem.

Már több, mint tíz éve írok, és huszonöt éves vagyok. Tudom, hogy igen költséges dolog egy kiadatás, de az nem számít. Nem ebből akarok élni, szóval nem baj, hogy ha akár egy millió forint is lesz a kiadás, vagy még több.

Kérdésem: Mi a könyvkiadás menete? Van valakinek esetleg tapasztalata ebben? Leírnà valaki részletesen mit kell tennem?

Keresgéltem a témában, találtam sok kiadót, de nem tudom még egyelőre, hogy melyik a legjobb, legmegbízhatóbb, vagy hogy egyáltalán hogyan kell ebbe az egészbe belekezdeni. Egyébként az elsődleges az lenne, hogy papír alapon lehessen elérhető minden művem, aztán ha esetleg lehetséges e-book formájában is szívesen látnám viszont őket.


2020. ápr. 13. 22:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiadatni*
2020. ápr. 13. 22:16
 2/7 anonim ***** válasza:
létezik kispéldányszámú kiadás
2020. ápr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hivj fel egy szimpatikus könyvkiadót és elmondják.
2020. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerzői kiadásban. Akkor nem kell hozzá meggyőzni senkit, hogy kiadja. De ettől még nem lesz rá kereslet. Lesz egy rakás eladatlan könyved.


Amúgy az semmit sem jelent, ha az ismerőseid, rokonaid és pár megkérdezett szerint jó.


A helyedben feltenném magamnak a kérdést: mi a célom? Ha a célom az, hogy a verseimet olvassák, akkor először az interneten publikálom őket, ezzel igényt teremtek a könyvre. (jó esetben) Ha viszont promóció nélkül adom ki a könyvet, pusztán azért, hogy elmondhassam magamról, hogy van egy kiadott könyvem, akkor ez nem más, mint egy egotrip.


Másképpen fogalmazva: a költészet iránti alázat, vagy a becsvágy vezérel? Ez a nagy kérdés. Mert ha az előbbi, és nem az utóbbi, akkor a könyvkiadás nem az első lépés, hanem az utolsó, ami egyfajta jutalom az elért teljesítményedért és kivívott elismerésedért.


Tehát a lehetőségek: kiadni saját pénzen, nulla ismertséggel, vagy felépíteni magad a közönség szemében, ezáltal igényt generálni a könyvre. A te döntésed.

2020. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Soha egyetlen rokonomnak, vagy barátomnak sem mutattam meg műveimet. A fentebb említett hozzáértő személyeknek mutattam néhányat.

Egyébként régen vezettem egy Facebook oldalt, ahol a verseimet tettem közé, ott volt néhány ezer követőm, akik közül viszonylag sokan pozitívan szóltak hozzá a költeményeimhez. Pàlyàztam már néhány vers és novellaíró pályázatra is. Nem gondolom azt, hogy én vagyok napjaink Homérosza, de szerintem nem vagyok tehetségtelen sem.

2020. ápr. 13. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Én először inkább tematikus folyóiratok környékén néznék szét, akik mondjuk le tudnak közölni néhány verset, prózát, novellát, különösebb anyagi kockázat nélkül. Ezzel egyrészt kaphatsz további szakmai visszajelzést is, és ismertséget az érdeklődők között. Ugyanis egy dolog írni, más dolog úgy írni, hogy az eladható legyen. Itt nem feltétlen minőségi kritériumokról van szó, hanem arról is, hogy a lap- és könyvkiadóknak olyan szempontokat is figyelembe kell venniük, hogy mire van kereslet, és hogy mit várnak el az olvasók.
2020. ápr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó. Meg is próbálkozom azokkal amiket írtál. Köszönöm!
2020. ápr. 14. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!