Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok róla?

Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Köszönöm, ha belehallgattok és írtok rövid véleményt!


https://www.youtube.com/watch?v=NJ4twczSJVY&t=3s



2020. ápr. 15. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát én nem belehallgattam, hanem végighallgattam.

Egy verset először értelmezni kell. Annak mondanivalóját magunkévá kell tenni, azt teljes mértékben át kell érezni. Ha e szerint jártunk el, és van bennünk a mondanivaló átadására való képesség, akkor tudjuk szépen elmondani a verset.

Lehet, hogy Te felfogtad, miről szól ez a vers, azonban a tolmácsolásában nagy hiányosságaid vannak.

Miért kapkodsz? Mitől félsz? Attól, hogy a következő sor nem jut eszedbe? Vagy mi a probléma?

Ez a vers attól hatásos, hogy minden egyes sorának más értelme van. Ezeknek a soroknak az elmondás folyamán az különböző hangsúlyt kell adni. Ezt úgy érhetjük el, hogy más tónusokban, más ritmusban mondjuk az egyes sorokat, közöttük sokkal több szünetet kell tartani, mint amit Te tartasz. És ez nem hatásvadászat. A hallgatónak lehetőséget kell biztosítani arra, hogy felfogja azt, hogy mit is hallott. Ha ezt elmulasztjuk, akkor egy ilyen hadarás jön ki az egészből, mint amit Te itt elhadartál. Se teteje, se veleje. Bocs.

2020. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha minden sort megnyom azzal pont nem fejezi ki a lényeget de amúgy nem rossz
2020. ápr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!