Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Segítene valaki összehasonlíta...

Segítene valaki összehasonlítani az István a király és a Jézus Krisztus a szupersztár című rockoperát?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, valamint hogy nektek melyik tetszett jobban, miért és hogy miben tér el a egymástól, illetve mi az ami közös a két rockoperában.

2020. ápr. 21. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az István a királyt nagyon szeretem, a Jézus Krisztus szupersztárt viszont még sohasem láttam. De ez is egyfajta szempont, mert én épp azért "tartok" a megnézésétől, mert egy nagyon szent és klasszikus témához nyúl. És ez mindig kétélű kard, mert vagy nagyon tetszik a közönségnek, vagy sértőnek találja. Az István a király esetében azért nem volt ennyire necces a helyzet, ott inkább a politikai mondandó matt lehetett volna bonyodalom, de tudtommal nem volt.
2020. ápr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Jézus Krisztus Szupersztár nagyon jó! Heródes irtó viccesen van kiparodizálva (nem tudom minek). Júdás és az angyalok elkezdenek diszkózni a mennyben, miközben kérdőre vonja Jézust, hogy miért ebbe a korba született meg stb. Az a rész amikor Kajafás meg Annás éjjel azon tanakodnak, hogy mit csináljanak Jézussal, kicsit para!😅😅😅 Mert az a tetőtől talpig fekete ruha, meg félhomály... Amúgy az is vicces, hogy Kajafásnak nagyon mély hangja van Annásnak meg nagyon magas!
2021. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az István a királyt is nagyon szeretem. Kis korom óta ismerem. Először CD-n hallgattuk, akkor még csak halandzsázást hallottam ki belőle, de ahogy nőttem, egyre jobban megértettem. Megnéztük apukámmal a legelső Király dombi felvételt és nagyon tetszett. A főurak csak nekem tűnnek részegeknek? Öcsémmel annyit hallgattuk CD-n, hogy anyukám már unta! :D Szinte kívülről fújom a szövegét!

(14 éves vagyok)

2021. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor történelem órán az államalapításról tanultunk és azt mondta a tanárunk, hogy Koppányt felnégyelték, akkor az egyik osztálytársam felordított, mert ő nem bírta a véres dolgokat, erre meg a tanárnő ezt mondta: Ez nem véres, csak felnégyelték! A testét négy felé elvágták.

Na mondom! Ez aztán értelmes magyarázat! :D

2021. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!