Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Kisképző alkalmasságián...

A Kisképző alkalmasságián mire kell figyelni a portrénál? <<többi lent>>

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy élőportré lesz, és hogy 60 perc lesz rá, és A3-as lapra kell de mire kell jobban figyelni, arra hogy hasonlítson a lehető legjobban, vagy hogy az árnyékoláson legyen a legnagyobb fókusz. Lehetőleg olyan válaszoljon aki a Kisképzőbe jár/már részt vett a vizsgán. Előre is köszi a válaszokat :)
2020. ápr. 21. 19:59
 1/4 anonim válasza:
A legfontosabb, hogy hasonlítson arra, akit rajzolsz, persze az árnyékok is sokat számítanak. A portrénál nem azt fogják elsősorban nézni, hogy tudsz-e árnyékolni, hanem hogy tudsz-e embert rajzolni. Amire minket még figyelmeztettek, hogy legyen egy kicsi a modell ruhájából is, hogy ne úgy nézzen ki szegény, mint egy lebegő fej, persze nem kell egészen a lap aljáig. De a legfontosabb az arc. Akit nekünk kellett rajzolni egyébként fülhallgatót viselt, amit én nem rajzoltam rá, de nem lett belőle semmi baj. Szóval nem gond, ha lehagysz róla ilyesmiket, mint pl.: fülbevaló és egyéb elhanyagolható kiegészítők. Az anyajegyeket, szeplőket szerintem viszont fel kell rajzolni, de gondolom ügyelnek arra, hogy ezzel ne nehezítsék meg a dolgodat. Arra viszont figyelj, hogy előre skicceld fel az egész arcot, mert az 50 perc közben tarthatnak szünetet, amikor a modell elmozdul a helyéről és nem biztos, hogy pont ugyanolyan pózban ül majd vissza.
2020. ápr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Büsztöt rajzolj, ahogy az első mondja, vagyis kb mellközépig, esetleg vállig. Nem tudom, mérni tanultál-e, de az nagyon hasznos.

A tónusozáshoz tipp, ha ceruzával rajzolsz, akkor semmi esetre se maszatolj, hanem próbálj vonalkázással tónusozni.

[link]

Szenet, pittkrétát nyugodtan elmaszatolhatsz.


Az arányokra érdemes ügyelni, és arra, hogy ne rajzolj kontúrt például a szájnak, hanem foltokból építsd fel. Valószínűleg nem teljesen szemben fogsz ülni a modellel, de mint arányok, a két szem között elfér egy harmadik, a fül (kb) akkora, mint az orr.

2020. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ezzel tényleg sokat segítettetek. Annyi van még hogy én nem úgy vázlatolok portrét hogy szemmértékkek hanem vonalakkal kimérem. Persze ugyanolyan mintha máshogy vázlatolnék de azt is elfogadják?
2020. ápr. 23. 17:51
 4/4 anonim válasza:
Nem számít, hogyan készítesz vázlatot:)
2020. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!