Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Adott egy fiatal szerelmespár,...

Adott egy fiatal szerelmespár, akik szívből szeretik egymást, azonban háború tör ki, és a férfinak be kell vonulnia katonának. Hogyan fejeznétek be a novellát?

Figyelt kérdés

A férfi megígéri szerelmének, ha vége a háborúnak és hazatér, összeházasodnak. Valami ilyesmi szavakkal búcsúzik tőle: ,,Vissza fogok térni. Ígérem. Kérlek, várj rám."


Lehet ez így elsőre klisésnek hangzik :D És félreértés ne essék, nem kreativitás hiányában vagyok, nem azt kérem, hogy ti fejezzétek be nekem a novellámat :) Több elképzelésem is van a végére, viszont kíváncsi vagyok, ki mire asszociálna, kinek mi az első, ami eszébe jutna, vajon mi fog történni a szerelmesekkel?



2020. ápr. 26. 13:47
 1/9 anonim válasza:

Hát, ha depresszív hangulatban vagyok kissé, akkor mondjuk a férfi nem tér vissza és a nő egész életében vár rá, és a nő halála után pedig együtt lesznek


Ha pedig happy endet szeretnék, akkor pedig ugye visszamegy a férfi

2020. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Romantikus: A nő vár rá 5 évig, a férfi visszatér.

Dráma: A férfit agyonlövik. A nőt is.

Sci-fi: Mielőtt agyonlövik a férfit, egy elektromos viharban visszakerül a múltba, ahol még nem is ismerte a nőt.

Kaland: A férfi nem tér vissza, de a nő elindul, hogy megkeresse.

Krimi: Kiderül, h a férfi egy kém, a nő meg nyomozni kezd az ügyeiben.

van még pár ötletem. :)

2020. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A férfit eltűntnek nyilvánították, a nő várt rá 2 évig minden nap, hogy hátha hazajön, de hiába. Lassan elengedte, megsiratta és megadta magát egy új kérőnek. Összeházasodtak és lett egy tündéri szőke kislányuk, Elza. Azonban egy szeles őszi napon egyszer csak beállított a vőlegény!! Egyik lába levágva, arca meggyötört, teste lefogyva. Kiderült hadifogságba esett, azért nem tudott róla a hatóság. Beköltözött, hisz ez az ő háza, de már nem ugyanaz az ember volt. Egy erőszakos vadállat vált belőle aki úgy érezte, elárulta őt a szerelme. A nő tépelődött hogy a régi nagy szerelmét vagy a gyereke apját válassza de nem tudott dönteni. A férj számára természetesen elfogadhatatlan volt ez a helyzet és azt mondta, ha a vőlegény nem megy, akkor majd ő, de viszi magával a kislányt is. Be is ültek a kocsiba és ki akart gyorsan hajtani, de a nő marasztalni akarta őket, a kocsihoz futott, azonban a férje nem vette őt észre és véletlenül elsodorta. A nőnek betört a koponyája és percek alatt kilehelte a lelkét. A férje ettől sokkot kapott és főbe lőtte magát. Végül a katona egyedül maradt egy idegen kislánnyal akit becsületesen felnevelt, mintha a saját gyereke lett volna, igaz, a faluban mindenki azt pletykálta hogy ő ölte meg mindkettejüket. A katona lelke az évek alatt meggyógyult, már nem volt erőszakos, és soha nem akadt más szerelme. A lány felnőve megházasodott, sok gyereke született és boldogan élt míg meg nem halt. És ezt az egész történetet Elza meséli el a halálos ágyán a legkisebb unokájának
2020. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz :)


#1 Nekem ez volt az első, ami eszembe jutott, hogy mi lenne, ha a férfi nem térne vissza, és a nő egy életen át várna rá? :) Csak arra jutottam, hogy valószínűleg ez lenne a legklisésebb befejezés, amit adhatnék.

#2 Jöhet bármennyi, amennyi ötleted csak van :) Minél több, annál jobb.

#3 Wow, szép részletes kifejtés :D


Egyébként jöhetnek még válaszok :)

2020. ápr. 27. 08:56
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
a nő hal meg, férfi megússza
2020. ápr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3-Csend Verdun Felett Bertók Imre esete Eric Maria Remarq echte uganez a sztori....

nekem a szerelmes film jutott eszembe Danierle liottival Szerelemben háborúban keress utána kedves kérdező(olasz film első háború)

2020. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit eltér az én asszociációm az eredeti történettől, de én úgy képzelem el, hogy kitör egy háború x és y nép közt, és a nő x, a férfi meg y országból származik. Bónusz pont, ha mondjuk a nőnek a bátyja/öccse is harcol x oldalon, a szerelme meg y oldalon.

A befejezés lehet sokféle. Például nem tér vissza a testvére csak a szerelme, és a szülei árulónak tartják a lányukat, amiért szereti az "ellenséget". Ha happy endet akarok, akkor mindenki hazatér, és a család elfogadja a nő szerelmét (meg fordítva is), sőt a háborúnak is vége lesz a két állam közt. Ha nagyon depisre akarom, akkor a testvére is meg a szerelme is meghal, közben meg mondjuk a nő gyereket vár.

Olyat is el tudok képzelni, hogy a nő hal meg, mert pl az ellenség a hátországot lebombázza, a férfi meg emiatt meggyűlöli a saját népét, és dezertál, emiatt bujkálásra kényszerül (aztán vagy elfogják, vagy nem).

2020. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én avégére valami olyan patthelyzetet alakitanék ki, ahol a férfi és a nő ismét találkoznak, de a háborúban olyan helyzet adódik, hogy a férfinak az élete árán kell megmenteni a nőt. Viszont eddigre már a nő terhes tőle, és az egész novellát keretbe foglalja, hogy tulajdonképpen a gyereknek az édesanya mesél az édesapjáról és a szerelmükről.
2020. ápr. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint a legfrissebb kiadású "nyomorultakban2 a francia forradalom jelenet-Tenárgyié lánya kimegy Máriusz után a frontra lövést kap de a pipogyának ábrázolt-egydologban hős Máriusz Pomerszi kezeiben esik össze a szerelmes vörös láy-a film csapnivaló-poén hogy Zsán Válzsán ugy néz ki mint Juhász Gyula:) a film 5 pont a szerelmi jelenet 9 itt ábrázolták ezt a legmeghatóbban....
2020. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!