Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan írjak jó verseket?...

Hogyan írjak jó verseket? Gyakorláson/olvasáson kívül hogyan tudnám fejleszteni magamat?

Figyelt kérdés
Van kb 1300 versem, (még nem számoltam meg, 1000 után abbahagytam) és igyekszem minél többet írni. Sokszor fejfájásig gyötrődöm gondolataimban, éjjelente is szoktam írni, ha nem fáradok bele az őrlődésbe aznap. Egyszerűen nem bírok nem írni, muszáj. Lehet beteges, vagy már kényszerbetegségre utal a dolog, de úgy érzem, hogy cselekvőképtelenné válok, ha nem teszem. Valamit fejlődtem 4 év alatt, mégis úgy vagyok vele, hogy sokkal jobbnak kéne már lennem. Volt, hogy nyertem pályázaton fél évvel ezelőtt, meg pár nappal ezelőtt is nyertem, de az a megérzésem, hogy csak szerencsém volt. Fejlődni szeretnék minél hamarabb, és bár ihlet mindig van - úgy érzem, többet ki tudnék hozni magamból. Na de hogyan?
2020. ápr. 26. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Utazz, járj múzeumba*, kiállításokra, más városkba! Legyél szerelmes, csalódj, legyél részeg, vidám, szomorú! Próbálj meg pár kreatív írástechnikát! Többféle műfajt, többféle verselést!


Vannak virtuális kiállítások. Nézegess képeket, fotókat, nézz szét a Fortepan oldalon, olvass történelmi cikkeket, ezek mind megindítják a fantáziát.

2020. ápr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A részegség megvan bőven. :D Mondjuk igazad van, sok minden megihlet, ami érdekesebb. Köszi. :)
2020. ápr. 29. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van olyan kortárs szerző, akit el tudnál fogadni mentorodként, akkor érdemes lenne megkeresned, hátha fogad, legtöbbet úgy fejlődnél, ha rendes szakmai kritikákat és észrevételeket kapnál.
2020. máj. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!