Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudok folyóiratban...

Hogyan tudok folyóiratban publikálni?

Figyelt kérdés
Ha megvan a folyóirat szerkesztőségének címe, akkor csak oda elküldöm egy borítékban az írásaimat?
2020. ápr. 30. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Boríték???


E-MAIL!

2020. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hol szeretnél publikálni? Publikáció alatt én a tudományos eredmények publikálását értem, ezekbe a szaklapokba pedig nem küldheti csak úgy be valaki postán az "írásait". Ha valamilyen közéleti vagy tematikus folyóiratba szeretnél írni arra is csak akkor van lehetőséged ha az újság úgy szedi össze a tartalmat hogy a nép írásait begyűjti és a normálisabbakat nyomtatja. Nem tudom, hogy van-e ilyen, szerintem nincs. Általában a szerkesztőségeknél vagy vannak újságírók/szerkesztők/tartalom felelősök alkalmazva és azok között be van osztva hogy ki melyik részéért felel az újságnak, vagy ha szabadúszókkal dolgoznak akkor meg van egy "pool" amiből válogatnak.


Lényeg a lényeg úgy tetted fel ezt a kérdést hogy nem lehet rá válaszolni. De bármilyen esetben is, inkább talán az email lenne preferrált mint kommunikációs eszköz, nem a levél. Kérdezd meg őket emailben hogy van-e lehetőség a lapjukban cikket megjelentetni.

2020. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
első: pl jelenkornál konkrétan papír alapon kérik:)
2020. ápr. 30. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Elküldöd azzal, hogy "Ha alkalmasnak találják, kérem közöljék."
2020. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2., igen kicsit szűkszavú volt a kérdés, de köszi a hasznos választ!
2020. ápr. 30. 22:17
 6/7 A kérdező kommentje:
szóval egyébként irodalmi folyóiratra gondoltam, és verset szeretnék küldeni
2020. máj. 2. 23:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha költő vagy, lehet, hogy egy bloggal is megpróbálkozhatnál! Szerintem ma már online is sokan olvasnak verseket.
2020. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!