Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Elszeretnék kezdeni festeni,...

Elszeretnék kezdeni festeni, hogyan tegyem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Elszeretnék kezdeni festeni, nagyon kezdő vagyok, de a napokba jöttem rá hogy a festészet nagyon érdekel.Azért szeretnék festeni hogy kibontakozzak, kreatív legyek és mert nyugtat. A legnagyobb problémám az az, hogy milyen festéket használjak? Tájképeket, természetet, tengerpartot, stb.. és csendéleteket szeretnék festeni. Milyen festéket ajánlotok ezekhez? A másik. Először mire fessek? Egy 500ft/db - os körüli vászon elég egy kezdőnek? Minden érdekel. Hol vegyem, milyen márka, meg a festékes kérdés érdekelne amit feljebb feltettem. Akrilt vagy olaj festéket vegyek vagy milyet?

2020. máj. 4. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Márton, az általad említett vászon, ha keretre van feszítve, és le van alapozva, akkor tökéletes lesz kezdésnek. Ikeában, Aldiban, Lidlben kapsz kezdő szintű feszített vásznat, v műv. boltokban. Ha drágállod, fess farostlemezre, de azt is le kell alapozni festés előtt, 2-3 rétegben.


Kezdésnek kezdő szintű anyagokat javaslok, amit a fent említett 4 helyen is lehet kapni. Egy idő után, ha rendszeresen festesz, térj át bátran a student minőségű festékekre, ár-érték arányukat tekintve azok elég jók. Ha nem tudsz dönteni, hogy olajjal vagy mással dolgozz, javaslom, akril festékeket vegyél. Egyszerű velük bánni, nem büdösek, vízben oldódnak. Keress tutorialokat a YouTube-on.


Melyeik a kedvenc festményeid? Kedvenc festőd van-e már?

2020. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia,Marcell vagyok, de semmi probléma🙂. Akkor azt mondod akril?! Te festesz? Mit használsz olaj v akril? Mikor válthatnék olajra? Ha már több vagyok mint kezdő. Nagyon köszönöm egyépként a válaszod.
2020. máj. 4. 20:20
 3/9 A kérdező kommentje:
Milyen az a STUDENT márka? Nem találok festéket belőle, csak festő állványt.
2020. máj. 4. 20:25
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudod milyen festék az a poster colour? Láttam egy videót amiben az ember ezzel festett, de mi neki a magyar neve? Nagyon megköszönönném ha segítenél ebben. [link]
2020. máj. 4. 20:28
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyépként mi a fő különbség az akril és az olaj között. Köszi
2020. máj. 4. 20:30
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Kurt Wehlte: A festészet anyggai és technikái c. könyve a legjobb a piacon, olvasd el, Marcell.


Olaj: pigment plusz szépen száradó olaj plusz töltőanyag. Olaj oldja, lassan szárad. Száradás után csak vagyon spec. vegyszerrel oldható. Nem mindenki szereti a szagát, okozhat allergiát.


Művész akrilfesték: vízoldékony, pigmentek, töltőanyagok vannak benne, valamint akril emulzió. Száradás után oldhatatlan, jól adalékolható Tömege, effektre stb) az akrilfesték. Kb. az ötvenes években találták fel és került piacra. Egyszerű bánni vele és gyorsan szárad (adalékok nélkül). Létezik szintetikus bázisú akril is, de az ipari festék spray.


Létezik vízoldékony olajfesték is, de drága, szinte csak allergiások használják.


Plakátfesték (poster colour) tudomásom szerint vízoldékony, de fedő festék, tehát nem akvarell. Úgy tudom, matt felületet ad. Mo-n nem elterjedt.


Student az egy gyártmánykategória, minden gyárónak van olcsóbb, (viszonylag kevés természetes és ásványi pigmentet tartalmaz, hogy ne legyen drága) terméke, tanulni vágyóknak. Ezen felül van az artist kategória, ami a legjobb sorozatú, legminőségibb festék. Az rajzórai és a aldis-lidlis stb minőség a student alatt van.


Igen, én festek, de alapozott farostra, vízbázisú és szintetikus akrillal.


Jó kreatívkodást!

2020. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek szerintem bőven elég ha vastag papírra festesz akrillal. Vagy vászonra, ha ragaszkodsz hozzá.

Én 10 éve festek és még ma is sok megrendelést készítek így, papírra, például ha csak karikatúrákat kell itt-ott festeni.


A vásznat csak akkor használom ha ki is akarom rakni, mert nagyon nehéz 10 évnyi összegyűlt vásznat tárolni.

Főleg ha nem vagy sokkal elégedett, sokat ki is dobtam.

Kezdőként sokszor elrontasz dolgokat, ezért felesleges drága eszközöket használnod elsőre.


Az olaj bonyolultabb technika, én mondjuk nem is használom. Külön oldószer kell hozzá, lassan szárad, szellőztetni kell a mérgező anyagok miatt. Annyi az előnye, hogy mivel lassan szárad, sokáig tudod csinálgatni, és nagyon szép átmeneteket lehet vele elérni mondjuk a bőr festésénél. De kezdőként szerintem még mindig felesleges erre költeni, de próbáld ki és meglátod bejön-e.


Az akrill tökéletesen megfelel. Száradás után vízálló, szóval nem lehet újra vizezni, mint a temperát. Könnyen kezelhető, az ecseteket ugyanúgy lehet vízben mosni, papírra-vászonra ugyanúgy használható, erős színei vannak, többféle technikára alkalmas. Én majdnem mindenhez ezt használom.


Van még az akvarell, amit vastag papíron használnak. Nagyon szép tájképeket lehet vele festeni, ez főleg vízzel működik, szóval ha az elmosott, lazább festésmódot is szeretnéd kipróbálni, ez is nagyon jó módja.

2020. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Tudsz javasolni konkrét márkát, boltot stb akrilra?
2020. máj. 5. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

kicsit túl sok kérdésed van ahhoz képest, hogy még csak "szeretnél festeni".

menj el egy boltba, vegyél egy jobb minőségű tömböt, és egy készlet festéket, pár ecsetet.

ennyi.


hova variálod?

2020. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!