Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Meg lehet magadtól tanulni...

Meg lehet magadtól tanulni egy dalt normálisan elénekelni?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, soha nem foglalkoztam semmit az énekléssel. Van viszont egy dal, amit szeretnék megtanulni elénekelni viszonylag nem hamisan magamnak vagy max szűk közösségnek, ezt autodidakta módon meg lehet, érdemes próbálni? Ha számít, akkor majd belinkelem a dalt, amiről szó van. 23 éves nő vagyok, fogalmam sincs milyen a hangom, utoljára gimiben énekórán énekeltem bármennyit is.

2020. máj. 11. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg lehet. Én is ezt csinálom épp, 12 éve nem énekeltem egy hangot se. De találtam egy énekes közösséget (van köztük operaénekes is, de a legtöbb nem komoly, csak szórakozásból csinálja) és duettezni akarnak velem, úgyhogy rászántam magam :D
2020. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megírod, hogy te hogyan készülsz rá? Eddig jó sokszor meghallgattam, együtt énekeltem, próbáltam leutánozni a hangsúlyokat, hangokat. Eközben eléggé hülyén érezve magamat :D arra is gondoltam, hogy feléneklem, van egy egész tűrhető mikrofon és úgy legalább vissza tudom hallgatni magam...
2020. máj. 11. 12:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Hallgatom sokat, aztán megpróbálom elénekelni. A játék ahol ez az egész zajlik kijelzi, hogy eltaláltam-e a hangot vagy sem, így tudom, hogy hol van még probléma. Sokat segít, ha hallod magad menet közben, de ezt kizárólag stúdióhangkártyával szabad, mert abban nincs késés. Ha a gépen keresztül hallgatod magad, jelentős késéssel hallod magad vissza ami inkább zavaró, mint segítség.
2020. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!