Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki minden idők legjobb magyar...

Ki minden idők legjobb magyar költője?

Figyelt kérdés

Plusz két kérdés:


ki a legtúlértékeltebb?

ki a legalulértékeltebb?



2020. máj. 12. 14:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Perti György a legjobb!
2020. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 sweeney ***** válasza:
100%

Teljesen objektívan nem lehet ezt megítélni. Szerintem József Attila és Ady Endre kiemelkedő tehetségek voltak, egyáltalán nincsenek túlértékelve sem.

Petőfit személy szerint én nem tartom olyan zseniálisnak, de hát más is van így ezzel, többek közt Babits is.

Aki pedig alul van értékelve, hát, nehéz kérdés. Talán a kortársakat még nem értékeljük annyira, mint mondjuk a nyugatosokat, nyilván nincsenek még benne úgy a kánonban. Kovács András Ferenc és Szvoren Edina (tudom, ő író) nekem kiemelkedik innen.

2020. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Ramos ökle ***** válasza:
100%

A legjobbra általában József Attila szokott befutni mindenhol.

A másik kettőre nem tudom, mi a válasz, túlértékelt elég sok volt/van, alulértékelt talán mégtöbb.

2020. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb: József Attila

Legtúlértékeltebb: Petőfi Sándor

Legalulértékeltebb költőt nem tudok, de írót igen, ha nem gond: Csáth Géza..

A legnagyobb valaha élt magyar zseni!!! Szomorú, hogy szinte alig ismeri valaki.

2020. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
A 3 legjelentősebb Janus Pannonius, Petőfi Sándor és József Attila.
2020. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

" Szerintem József Attila és Ady Endre kiemelkedő tehetségek voltak, egyáltalán nincsenek túlértékelve sem."


Na, innen látszik, mennyire szubjektív ez a kérdés. József Attila zseniális, viszont Ady Endrét a világtörténelem egyik legtúlértékeltebb művészének tartom.

2020. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Csáth Gézát alig ismerik? Érdekes.


Szerintem Dsida Jenő alulértékelt, és csak politikai dolgokra használják fel szegényt, mert erdélyi volt, pedig nagyon fiatalon nagyon tehetséges volt.

2020. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen alig.

Szinte sehol egy szobra, sehol nincs róla semmi elnevezve, akárkinek említem azt sem tudják kiről van szó. Iskolában is 12.es tananyag legvégén van 2 oldalban, mi pl szót se ejtettünk róla mert már nem fért bele az időbe..

2020. máj. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Valószínűleg azért nem állítottak neki szobrot, és nem neveztek el róla tereket, mert bekábítószerezve kinyírta a feleségét, majd megpróbálta megölni magát. De egyébként Szabadkán van szobra, illetve Budapesten is van egy domborműves emléktáblája.
2020. máj. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Radnóti

Radnóti

És Radnóti

Hihetetlen ütemérzékkel írta rövidre szabott idejében munkába műveit mesterien

2020. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!