Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen könyvet vagy weboldalt...

Milyen könyvet vagy weboldalt ajánlanátok az emberi anatómia tanulásához, rajzolás szempontjából?

Figyelt kérdés
Vannak erre kifejezetten könyvek, nem tudom melyiket érdemes megnézni, leginkább olyannak örülnék amit online is letudok tölteni ingyen.

2020. máj. 12. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Da Vinci könyve

[link]

Illetve a Barcsay-könyv.

[link]

2020. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A barcsay-ról találtam már én is jó ajánlásokat, mindenképp meglesem, meg Da Vincit is:)
2020. máj. 12. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Mondjuk én hallottam már negatív véleményeket a Barcsay-féle könyvről, esetleg még Szunyoghy András könyveit is érdemes fellapozni, neki több is van a témában.
2020. máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Igazából érdemes minnél több anatómiai képet nézni, megérteni mi hogyan függ össze s aránylik egymáshoz.


Első sorban fejben kell átlátni, megérteni. Mintha egy 3D szobrot forgatnál mozgatnál fejben s boncolnád.


Az a baj sok hobbi rajzolgató csak firkálni akar, nem pedig megérteni s tudni dolgokat.


+szerkezeti vázlat megtanulása is fontos.


Egyik tanitványomat se engedtem tovább haladni, míg nem volt megfelelő az alap.


Mindig mesélem s példákat is mutatok, mi az eredménye annak, ha valaki nem tudja az alapokat.


Itt gyakorin is sok olyan pl volt.


Azon voltam kiakadva, hogy egy tizenéves úgy érezte becsapták, hazudtak neki "milyen jól rajzol".


Noh, belelendültem kérdésekbe s kiderült.


13-14évesen kapta a dícséretet. Kiderült, hogy 17éves már.

Mutatott rajzokat...


De azok megrekedtek egy fiatalabb tehetség szintjén.

Általános iskolában arra mondhatták, hogy tehetséges...


Kérdeztem egy fontos dolgot még:

Mennyit gyakoroltál az elmúlt évben?


Pofám leesett... mondtam ne csodálkozzon, hogy már nem dícsérik, hiszen kb annyit se gyakorolt, mint amennyit nyaral évente az ember...


S látszott, hogy a szerkezet s annak felépítése egyenlő volt a nullával.


Egyik kis lusta tanítványomnak mutattam ezt a fent említett pl-t, hogy gyakoroljon rendesen különben csalódott lesz, amiről majd saját maga tehet, de ne hagyja!


Mindegy honnan nézel képeket, hogy megértsd mi hogy van.


Lehet az könyv (amik szerintem nagyon sablonok, persze 1-2x azt se rossz meglesni), a boncolásos videók/képektől egészen a rajzolt képekig mindent érdemes elemezni.

Picit izmosabb embereket is.


Pl tánc, sport mozdulatoknál vannak gyönyörűen látható anatómiailag szép vonalak.


Nyak, állkapocs, kar, láb, has, mellkas, uhh meg a háton a gerinc vonalát imádom nemtől függetlenül.


Amikor átkapcsol agyam az anatómiai csodálatba...

Valami beteg perverznek néznek...


Pedig ilyenkor számomra nem személyek vannak előttem, hanem "bábok".


Persze ezt átlag ember soha nem fogja megérteni.


Egyik meleg barátomat így ismertem meg.

Biciklizéskor megláttam, behúztam a féket s vissza mentem hozzá.

Leállítottam s pofátlanul állon ragadtam a colost a padon jobbra-balra forgatva az arcát.


Eleinte nem tudtott hova rakni, de bele ment egy sütizésbe s elmondtam, ne haragudjon, de megtetszett a karaktere. Felkértem modellnek.


Introvertált vagyok, kivéve hasonló helyzetekben. :)


27/N

2020. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!