Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vannak itt műgyűjtők? Ha...

Vannak itt műgyűjtők? Ha igen, mesélnétek róla?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ki mit gyűjt? Miként kezdte, miért ezeket választotta? Követ-e valamilyen stratégiát, hogyan építi a gyűjteményét? Hol tartotok most és mit jelent ez számotokra az életben?

Főként olyan emberek érdekelnek, akik képzőművészeti alkotásokat gyűjtenek.



2020. máj. 14. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fajfenntartáshoz kapcsolódó, az emberrel veleszületett gondozási ösztön megnyilvánulása társadalmi keretek között, amikor az emberi képességek kiteljesítését a társadalom nem feltétlenül teszi lehetővé, ezért az csak a magánszférán belül érvényesíthető.

Én sivárnak nevezném azt a környezetet (ami talán finomabban puritánnak nevezhető volt), amiben felnőttem és egy ismerősék lakásberendezése volt az, ahol a "mássággal" szembesültem: antik bútorok, keleti szőnyegek, festmények, szobrok, kerámia dísztárgyak. órák. Először taszítóan idegen volt, de ennek hatására kezdtem érdeklődni a múlt tárgyai iránt. Nagyapám és apám révén járatos voltam az asztalos mesterségben, saját tanulmányaimban fémművességgel is megismerkedtem, később elvégeztem egy perzsaszőnyeg készítő tanfolyamot és elkezdtem járni a bizományikat, különösen a Tűzoltó utcai és Üllői útit. Úgy 30 éves korom körül vettem a biedermeier írószekrényt 3 ezer Ft-ért, és hogy miket "hagytam ott"...., jobb nem is emlékezni. Sok pénzem nem volt, de használtan és sérülten meg lehetett venni rengeteg mindent, amit aztán megjavítottam, restauráltam (időközben megtanultam a festmény restaurálás alapjait). Nagyban segítettek a lomtalanítások. Mindez azonban kétélű dolog: hiába okoz nekem örömöt a tárgy és a vele való munkavégzés, ha arra gondolok, hogy talán nem kell majd sem a fiamnak, sem az unokámnak. Vannak eltérő ízlések, más irányú érdeklődések. Ami nekem szép, azt más nem feltétlenül értékeli. Arra már rájöttem, hogy ebben az egészben sok az "önkielégítés", az ember a saját esztétikai, teremtési igényét elégíti ki. Ezért nem hagytam abba, bár sokszor gyötrelmet okoz, hogy nem veszek meg egy lyukas, kopott és piszkos festményt, amit meg tudnék javítani. Ha valaki anyagi "befektetésben" gondolkodik, az teljesen más kategória. Az értékek változnak, átértékelődnek, megváltozik a piaci kereslet.

2020. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És, ha lehet, feltennék egy újabb kérdést. Amikor eljutottál oda, hogy már nem mindent tudtál megvenni/begyűjteni/összeszedni, akkor hogyan találtad meg az irányt? Hogyan vált tisztává, hogy melyik kor, stílus vagy műfaj a Te utad?
2020. máj. 14. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Én most vettem tervbe pár hónapja, hogy kitüntetéseket akarok gyűjteni, vannak nagyon szépek, és már olvasgattam is ezekkel kapcsolatban, és szeretnék róluk tanulni, s majd elkezdeni gyűjteni. Elvégre ezek értékek. Még egyelőre nem tudom melyik kor, és pontosan milyen típus fog a legjobban megfogni, egyelőre mindet ugyanolyan különlegesnek látom. Mellékesen érdekelnek még a katonai régiségek, és az írógépek is.

Egyébként nem ide tartozik, de én eleve nagyon sok mindent gyűjtök. Például röviditalos poharakat, sörös korsókat, egyéb különlegesebb poharakat, cigarettàkat, sörös kupakokat, különböző pénzérméket, szerencse érmeket, stb. Igazából engem nagyon sok minden érdekel, ez meglátszik azon is, hogy mennyi mindennel foglalkozom(Dolgoztam eddig turisztikàban, építőiparban, informatikàban, de most ismét egy teljesen más ág felé hajlok, és nagyon élvezem ezt). Ezen kívül alkotok is, szintén nagyon sok műfajban.

Egyébként nálunk az egész család gyűjt valamit, például faterom meteoritokat gyűjt, édesanyámnak italgyűjteménye van, a nagyapám forgalomból kivont pénzeket gyűjtött, stb.

Bocsánat a kitérőért, le kellett írnom ezeket.

2020. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!