Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi okból moderálja ki az...

Mi okból moderálja ki az Instagram a rajzolt, férfi (!) mellbimbókat?

Figyelt kérdés

Van egy alprofilom Instán, kifejezetten a szexi pasis rajzaimnak szentelve. A stílusomról annyit, hogy inkább amolyan átmenet a nyugati képregények és a mangák között, valahol a semi-realistic és a cartoony között, szóval távol áll a teljes fotorealizmustól.


Ennek ellenére meggyűlik a bajom a képfeltöltéssel, kiváltképp, ha az adott rajz meztelen férfi felsőtestet ábrázol szemből, ugyanis feltöltés után pár perccel rendre eltüntetik őket a hashtag-ek alól. Semmi figyelmeztetés, semmi törlés a profilomról, illetve, ha kiszúrom, én magam szoktam archiválni az adott posztot, elvégre nulla engagement-tel mi értelme fennhagyni (tudni kell rólam, hogy a látogatottságom/profilaktivitásom bő 90% hashtagekből származik).


Ismerem én az Insta szabályzatát, azonban tudtommal csak a női mellbimbókat szükséges kitakarni. Tény és való, hogy előszeretettel rajzolok feminin pasikat, azonban finom vonások ide vagy oda, azért van mellizmuk, karizmuk, miegymás, úgyhogy ruha nélkül nehéz azért őket nőnek nézni.


Kérdésem tehát, hogy ki vagy mi, illetve miért távolítja el ezen rajzaimat - tudomásom szerint indokolatlanul - a hashtagek alól, amikor az enyémeknél sokkal durvább, olykor kimondottan explicit rajzok/képek is lazán ott vigyorognak egyes találatok között? Ki lehet ennyire vak/prűd? Cenzorbotok? Hús-vér moderátorok? Esetleg valaki a felhasználók közül jelentget?


A shadowban-t, illetve a törölt/sérült hashtag opciót kizárnám (minden hashtaget egyesével leellenőrzök feltöltés előtt), továbbá frontal nudity híján simán felmegy és fenn is marad az adott kép, csak a bimbikre háklisak, de azokra nagyon. A Disney-től eltérően én szeretem a pasis rajzaimat mellbimbókkal ellátni, és nem vagyok hajlandó bikinifelsőt/cenzorcsíkot aggatni rájuk.



2020. jún. 1. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem őket kérdezed?

Egyébként van ilyen: "biztos, ami ziher: töröljük ki, abból gond nem lehet!"

2020. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!