Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mondanátok véleményt a versemr...

Mondanátok véleményt a versemről? Szerintetek nagy baj, hogy nincs versszakokra bontva?

Figyelt kérdés

Egy hamis világban élünk,

Mi, hamis emberek.

Hamis barátok

Akikkel

Hamis jövőnket építjük

Szüntelen.

Minden egyes reggel

És minden egyes este

Ugyanazokat a hibákat elkövetve

Pedig hányszor megfogadtuk már

Nem követem el mégegyszer

Ugyan ezt a hibát

Hiszen

Ha ez olyan könnyű

Lenne

Nem lennénk mi,

Hamis emberek

De amíg

Fontosabb az, hogy idegen,

Ki szembe jön az úttesten

Mit gondol rólam,

Nem vagyunk mások,

Csak hamis emberek.

És mégis

Mennyire képes befolyásolni

Hamis barátaink hamis véleménye

Egyáltalán lehetséges lenne,

Kicsit sem érdekelne

Ki, mit, miért, kivel gondol rólunk,

Általában alaptalanul?

Lehetséges lenne

Önmagunkat szeretni?

Azt, akit nem formál át

A társadalom olyanná,

Teljes mértékben unalmassá?

Lehetetlen.

Hiszen

Nem vagyunk mások,

Csak

Hamis emberek,

Hamis életet élve.


2020. júl. 29. 21:22
 1/10 anonim válasza:
77%

Nekem tetszik a versed, nagyon jól sikerült úgy írnod egy mély témáról, hogy közben mégis könnyű hozzá kapcsolódni, és igaznak érződik.

Szerintem az nem feltétlenül baj, hogy nincs versszakokra bontva, viszont ehhez az íráshoz szerintem nem ez a versforma a legmegfelelőbb. A versek általában sokkal kevésbé konkrétabbak, mivel nagyon kevés szóba próbálnak belesűríteni minél több mondanivalót, és így szükséges hogy a kifejezéseknek ne csak egyetlen, könnyen körülhatárolható értelmezése legyen lehetséges.

Legközelebb ha verset írsz, talán érdemes tömörebb formába hoznod, miután már (legalább magadban, esetleg leírva is) kifejtetted a tartalmát.

Összességében szerintem írj még sok mindent, mert ez a versed ígéretes, és gyakorlással még jobb dolgokat alkothatsz majd.

2020. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Rettenetes, közhelyes.
2020. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
70%

Van még hová fejlődnöd, de gondolom nem olyan rég kezdted, szóval ez természetes. Senki sem csak remekműveket ír, már egészen gyerekkorától kezdve.

A versedet mindenféle érdemi és építő kritika nélkül leszóló kommentekkel nem érdemes törődnöd, ha szeretsz írni, ne hagyd, hogy meggyőzzenek, hogy nem is érdemes írnod.

Én szívesen olvastam a versedet, viszont nem ez a fórum a legmegfelelőbb arra, hogy véleményt kérj a verseidről, mert itt a legtöbben nem értenek hozzá, és nagyon sok a szükségtelen negativitás. Szerintem érdemesebb lenne keresned olyan fórumot, ami kifejezetten versekkel/novellákkal foglakozik.

2020. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
3-as, én nem a seggnyalók közé tartozom, és igenis középfokon értek a versíráshoz. Az őszinteség nem egyenlő a negativitással, csakhogy tudd. Ezen a versen a jóisten sem tud segíteni, nemhogy én vagy Te. Fejlődni mindig van hová, ezt nem vitatom. De az nem menti fel a Kérdezőt a kritika alól, ugyanis véleményt kért - én pedig mondtam.
2020. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nem tetszik, végig sem bírtam olvasni.

A kettessel tudok egyetérteni. Az itteni versekben nagyon nagyon sok a közhely, szinte könyvet lehetne szerkeszteni belőlük "Hogyan ne írjunk verset" címmel. Ha kritikát kérnek, akkor pedig az őszinte véleményét írja az ember és ez lehet fájni fog a kérdezőnek, de így a jó, fejlesztheti az önkritikát.

Egyszer olvastam itt egy verset, amire azt mondtam, hogy "wow, végre valaki tényleg tehetséges írt egy jót", aztán kiderült, hogy az egy általam nem ismert Arany János költemény volt, amit a sajátként próbált beállítani. Tehát én nem azért kötekedek például, mert el akarok venni az emberek önbizalmát vagy kedvét az írástól és csak a profik munkáját értékelem, hanem azért, mert az itteni versek 99%a hulladék. Ez van.

2020. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőnek is válaszolva: Szörnyen közhelyes és engem eléggé zavar a tagolása. Ettől függetlenül ne sértődj meg és ne hagyd abba az írást, mert az enyém csak egy vélemény.
2020. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kritikákat, véleményeket.
2020. júl. 30. 15:28
 8/10 anonim ***** válasza:
van hová fejlődni....sztem tudnál is
2020. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Költő vagyok, aki szokott adni kritikákat friss kötetekre. Emellett szoktam nyilván az epika műnemében is ténykedni. Szóval nem foglak kímélni, mert aki kritikát kér, az fogadja el a rosszat is.

Az ilyen verseket astrófikus verseknek nevezzük, van aki még ebben ír napjainkban is, de azért nem olyan mindennapi.

Hol a címe egyébként?

,,Szüntelen" - Ez egy olyan szó, amit a kezdő költők erőltetnek nagyon, de fogjuk már fel azt, hogy az ehhez hasonló szavakat már egy modern művész nem használ, nyilván létezik olyan stílus, ahol ez kell, de azt nem kezdőkorodban fogod kezdeni. Felejtsük el az ehhez hasonló szavakat, ne akarjunk modernebb formájú József Attilàk, vagy Petőfi Sándorok lenni. Az lehetetlen. Ne utànozz mást, legyen egyéni stílusod! Majd idővel kialakul a stílusod, de addig nyilván gyakorolnod kell nagyon sokat.

Az ismétlés túl sok benne. Létezik ugyan olyan költői eszköz, hogy ,, ismétlés", de annak nem ez a formája.

A rímekre jobban figyelj, vagy ez szabadvers akart lenni?

Ezen kívül valóban vannak benne tömény közhelyek, ezeket is felejtsd el. Egyedi formájú közlésre törekedj! Vagy közelítsd meg más oldalról a témát, ha esetleg népszerű témáról szeretnél írni.

Egyébként nem tudom, hogy miért így tördelted a versedet, te meg tudod indokolni? Vagy, csak láttál hasonló tördelést, és ez tetszett? Ez nem indoklás.

Röviden ennyi.

Hány éves vagy egyébként? Mióta írsz? Ha tini vagy, és nemrég kezdted, akkor nem olyan rossz. Ha évek óta írsz, akkor ez szörnyű, inkább csak magadnak írj. Bár vannak híres magyar modern "költők" akiket nem neveznék költőnek, mert szörnyűek, szóval lehet, hogy mégis fel lehet jutni a csúcsra nulla tehetséggel.

2020. aug. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó hasábbal teljesen egyetértek(utolsó kát sorral)
2020. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!