Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy hívják a képen látható...

Csicsky kérdése:

Hogy hívják a képen látható színészt?

Figyelt kérdés

A Három nővér című paródiában az alábbi képen Körmendi János látható és mögötte egy másik színész:

[link]

A kérdésem az lenne, hogy mi a neve ennek a színésznek, és ebben a jelenetben kit alakított, Csehov drámájának melyik szereplőjét?



2020. aug. 18. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Timár Béla :)
2020. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 chtt ***** válasza:
100%

Fjodor Iljics Kuligin, tanár

[link]

2020. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tuzenbach báró / az előbb lemaradt :)
2020. aug. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Huhhh, most akkor mi történik? Tévedtem biztos.


Különben is elásom magam és semmit nem értek.

2020. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 chtt ***** válasza:
100%
A snitt pont hu-n Kuliginnak írják. Direkt végignéztem (nem volt nehéz:), hátha megszólítják... de nem (vagy csak én nem hallottam:)
2020. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm h. kijavítottál , én is végig néztem és tetszett nagyon.
2020. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A Csehov által írt drámában, Stuber Andrea fordításában, vagyis ebben a változatban:

[link]

Tuzenbach báró szájából a következő szavak hangzanak el:

„Munkavágy, istenem, mennyire megértem! Én soha életemben nem dolgoztam.”

„Itt az idő, közelít felénk egy egészséges,erős vihar, már jön, nemsokára ideér, és kisöpri a társadalomból a lustaságot, a közönyt, a munkaundort és az egész rohadt unalmat. Dolgozni fogok. Még

huszonöt-harminc év és mindenki dolgozni fog. Mindenki!”

„Nem is mondtam: ma látogatóba jön önökhöz Versinyin, az új ütegparancsnok.”

„Ez biztos Versinyin. (Versinyin belép.) Versinyin alezredes”

„Alekszandr Ignatyevics – Moszkvából.”

„…De hogy részt vehessünk benne, ha csak távolról is, ahhoz már most készülődnünk

kell, mégpedig dolgoznunk kell...”

„…s a lelkemben ez összekapcsolódik a maga iránt érzett szerelemmel, Irina. És ráadásul maga gyönyörű, és én az életet is ugyanilyen gyönyörűnek látom! Mire gondol?”


Itt a videóban:

https://www.youtube.com/watch?v=NBb_1oOAXXE

a kérdéses személy szájából ez hangzik el:

„Mennyire megértem, hogy az emberek dolgozni vágynak. Én egész életemben egyetlen egyszer sem dolgoztam. De állítólag hatalmas fergeteg támad, már úton van, nemsokára ideér és lesöpri társadalmunkról a henyeséget, a tunyaságot, a munka iránti előítéletet. Huszonöt-harminc év múlva mindenki dolgozni fog, én is. (3:01)”

„Ha, Versinyin ezredes érkezett!” (4:42)

„Az ezredes úr moszkvai!”(4:54)

„De már most készülnünk kell rá! Dolgoznunk kell, nem csak álmodoznunk.”(7:17)

„Irina, maga olyan szép. Mire gondol?” (7:48)


Tehát a szöveg alapján Tuzenbach bárónak kellene lennie, de a Facebook-on meg ehelyett Fjodor Iljics Kuligin, tanár van feltüntetve. Akkor ezek szerint Körmendi kicserélte volna a személyeket a paródiájában, Kuligin szájába adva Tuzenbach szavait, vagy a Facebook-on tévesen van megadva?

2020. aug. 18. 14:17
 8/9 chtt ***** válasza:
100%

El tudom képzelni, hogy elrontották (engem pl. Versinyin hangja jobban emlékeztet Halász Lászlóra, mint Gyabronkára; nem mondom, hogy nem Gyabronka, csak a fülem...:) A stuberandrea pont hu-n ez olvasható:


Papp Zoltán meséli, hogy amikor Székely Gábor Szolnokon a Három nővért rendezte, a Madách Színház fiatal sztárját, Tímár Bélát hívta meg Tuzenbachnak. A színész azonban olyan rosszul viselte a rendező próbamódszerét, hogy felmondott, visszaadta a szerepet és távozott. Ezek szerint Tímár Bélának be kellett érnie avval, hogy utóbb a tévés Három nővér-paródiában mutatkozhatott csak a háromnevű báró szerepében.


Eszerint tehát mégis Tuzenbach. (Lehet, hogy egyszer valahol valamikor elszúrta valaki, és azóta minden oldal azt veszi át.)

2020. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó, köszönöm Nektek. Akkor még sem vagyok olyan buta, így egy időre félre dobom az ásót. Nagyon- nagyon hálás vagyok Nektek. :)
2020. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!