Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a címe ennek a régi arab...

Mi a címe ennek a régi arab versnek/eposznak? Ki írta és mi a konkrét tartalma?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném megtalálni, de csekèly a kiinduló pontom.


Ez egy elvileg híres arab nagyon hosszú írás.

A témája, ha jól emlékszem egy szolgálóról, szakácsról és a királyról szól. A király azt állítja, hogy mindenre emlékszik, amit valaha valaki mondott ès mindenki direkt egyre cifrábban fejezi ki magát. Talán versesen is bonyolult nyelvezettel.

A végén elbukik a király, mert valamire nem fog emlèkezni...


Sajnos ezt részleteiben hallottam fél éve az arab barátomtól, aki angolul mesélte nekem, amikor illuminált állapotban a költészetekről diskuráltunk èjjel.A nyelvtudásom nem a legfényesebb (akkor sem volt az...sőt).

De szeretném megtalálni az említett írást, elolvasni és meglepetésként elküldeni neki, mint egy gesztust.


Nagyon fontos nekem, de magyarul keresve sem találtam meg sehol, angolul pláne nem, arabul meg sem próbálom, mert közel lehetetlen.


Esetleg valaki ismeri ezt az irományt/ tud ajánlani egy oldalt, hogy hol keressem, vagy csak egy nyomot, hogyan keressek rá?



2020. szept. 9. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Hafiz?!?
2020. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem hiszem. :(

De nézem...

2020. szept. 9. 23:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Rengeteg arab költemény van azok is tudnak szerelmeskedni,a pontos szükséges választ nem tudom,de pár arab költemények gazdagabb leszel.
2020. szept. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!