Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Moly.hu egyre inkább a...

A Moly.hu egyre inkább a ponyvaregény-rajongók gyűjtőhelye?

Figyelt kérdés
Tudom, most sznobnak fogok tűnni. De egyre inkább úgy veszem észre, hogy a gagyi könyveket (Borsa Brown és társai) mindenki felcsillagozza, ami önmagában nem is lenne baj, mert mindennek megvan a maga közönsége, de a szépirodalmat meg lehúzzák, és ilyen kritikákat írnak, hogy "lehet, hogy rosszkor talált meg ez a könyv, de egy szót sem értettem belőle, ez egy zagyvaság".

2020. okt. 17. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

A magas irodalom mindig is egy szűk olvasói körhöz szólt. Hajdan a Nyugat újságot is eleinte párszáz, majd egy-két ezer példányban nyomták. Sosem ért el hatalmas olvasói tömegeket, pedig az szerintem még a korszak irodalmán belül populáris is volt. Míg mellette Európaszerte ismertek voltak olyan ponyvaszerzők, akiknek a nevére már senki sem emlékszik.

A moly nagyon sokszínű. Rengeteg az "átlagolvasó", aki igenis szórakoztatást szeretne. És ez nem baj. Minden korban így volt.

A szépirodalmi regényeknek is megvan ott egy szűk, de érdeklődő olvasórétege. Kövesd be azokat az embereket, akikkel hasonlít az ízlésetek, és így létrejön egy olyan molyos felületed, amit jobban a sajátodénak érzel.

2020. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy igazad van.
2020. okt. 18. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!