Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen irodalmi alkotások...

Milyen irodalmi alkotások vannak, amiben szerepel az úr-szolga motívum?

Figyelt kérdés
Mint pl.: Édes Anna.

2020. nov. 19. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a dzsentri világában is előfordulhat Mikszáthnál
2020. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A láthatatlan ember Gárdonyinál, Az arany ember Jókaitól (emlékeztek, hogy szegény Tímeát hogy csicskáztatták), Hamupipőke mint klasszikus Grimm-mese, Svejk Jaroslav Hasektől )(Ott a címszereplő, aki hülyének tetteti magát, Lukas főhadnagy tisztiszolgája lesz) Árvácska Móricz Zsigmondtól (Ott is a azt a szerencsétlen kislányt inkább cselédnek tartják, mint fogadott lánynak), aztán Margaret Atwoodtól A szolgálólány meséje mint kortárs mű, de ha már itt tartunk, a Don Quijotéban is Sancho a hű szolga és barát mintája. Ha meg rabszolgaságról akarsz írni, akkor itt van Harriet Beecher-Stowe-tól a Tamás bátya kunyhója.
2020. nov. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

van tudás azt látom-le a kalappal-amatőr szinten én is irodalom/vers kedvelő vagyok-ha még gyerekkorban sikerül elültetni gyerekekbe a vágyat akkor bármi/ilyen/értékes-hasznos jót meg lehet velük szerettetni...és igazából az iskolarendszer egyik lényege ez...persze élőben

tudom lehet egy szorgalmas antikváros vagy de akkor is jól írtad

2020. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bár ez film/ami ugye határterület az irodalomban-de a bagdadi tolvaj is ilyen részben(nem mellesleg van magyar kötődés is-zeneszerző esetleg Rózsa?)
2020. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!