Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzosok! Mi a véleményetek a...

Rajzosok! Mi a véleményetek a H-s ceruzáról? Mire használtok? Lehet éretségin ezt hazsnálni?

Figyelt kérdés
Nekem azért jön be mert halványabban lehet vele krokiznu, majd erősebbel stílust tudok bele vinni, végül tonus
2020. nov. 26. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Rajz érettségire nem követelmény a helyesírás és a fogalmazás? Mert magyar érettségin így megbuksz!
2020. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Attól még hogy beszólsz vkinek, ugyan olyan tudatlan maradsz💁🙄

Nem fogom neked leecsetelni a dolgokat, az értelmi szinted nem fogja tudni feldolgozni.

2020. nov. 26. 11:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Én inkább a B-t ajánlom, a H ceruzák műszaki rajzokhoz vannak. Az érettségin amúgy sem a stílust nézik, hanem, hogy mennyire jól látod át a teret és a formákat, fény-árnyék érézkelés, kompozíció, arányok.

Érdemes a különféle B-s ceruzák közt válogatni rajz közben, tehát nem egyfélével végigrajzolni. Gondolom, a méret A2-es, a vizsga ideje nagyjából 3 óra. Halmazokban, foltokban kell gondolkodni, nem a részletek elpepecselésével és a stílussal.

Remélem, segítettem.


Ui: szénnel vagy pittkrétával nem gyakoroltál? Texturált papíron (pl Ingres) jobban kijön akár érettségin, mint kemény ceruza a dipán.

2020. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, igazán segítség volt, és próbálom ezt megfogadni egy ideje. Legalábbis a formában gondolkodást nem pedig vonalban. De grafikus tanulóként nekem fontos az hogy hogyan nézz ki, és nem csak a pontosság. De még nem vagyok azon a szinten h vonalakba gondolkodva mindig hibátlanuk menjen ezért a formákban való rajzolás, nekem még firkás és nem olyan amilyet szeretnék, ami elkeserítő. Éppen ezért talán még várok vele.


Színel pedig épp ezen a héten kaptuk meg az első feladatot, szín technikával.

2020. nov. 28. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, grafikus tanulóként lesz szakmai érettségi is, esetleg egy vizsgamunka. a stílus és ötlet ott számít, én érem, mire akarsz utalni, de sem rajz érettségin, sem a Képző felvételijén nem a stílust nézik tanulmányrajz esetében.


Pittkréta esetében egyébként monokróm ábrázolásra gondoltam, nem színes technikára.


Nem tudom, hány rajzórád van egy héten hivatalosan, de érdemes a szabadidődből lecsippenteni, és hetente plusz egy nagyobb vagy több kisebb tanulmányrajzot készíteni gyakorlásképp.


Ez nem tudom, hogy mennyire megoldható, gondolom, a jelenlegi helyzetben semennyire, de mi annak idején bejártunk a másik rajzos csoport rajzóráira, tehát duplaannyit rajzoltunk, mint amennyi az órarendünkben szerepelt.

2020. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Heti 2 rajzorán van ami csendéletesen, de a tanár azt is elvette és levitte képről másolt csendéletre.

A korona miatt felfüggesztették a diákmunkámat, amire még egy alkolmmal sem voltam xd., de azért kezdtem el hogy tudjak fizetni szakkört. Itthon már kifogytam a lerajzolható dolkogból, különböző beállításokból.

Nyáron rajzoltam sokat, így az online oktatás miatt több mindent adnak fel házinak, és semmi időm gyakorolni.

2020. nov. 28. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Csendélettémából sosem lehet kifogyni, ha ugyanazokat a tárgyakat is, de mindig lehet variálni, más beállítás, más megvilágítás. Csendélet tárgya akármi lehet konyhai eszköztől kezdve cipőn át fürdőszobai piperéig, megvilágítást meg asztali lámpával tudsz produkálni. Tudom, hogy egy idő után unalmas mindig ugyanazt rajzolni, mi másfél évig csak kockákat rajzoltunk.


Nincs meg, hogy mi lesz a rajzérettségin? Mert nehogy úgy járj, hogy csak a csendéletet, esetleg a forgástesteket gyakorlod, de lesz alakrajz vagy portré is. Erre érdemes figyelni, esetleg megérdeklődni.

2020. nov. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs sok tárgyunk itthon, épp hogy az alap szügségletek...

Többszőr kotyogos kávéfüzőt rajzoltam és festettem és növény. Cipőt is rajzoltam már xd.

Csak már az egyszerű tárgyak nekem is unalmasak már. Olyanok hogy azok nem jelentenek kíhivást.

Az érettségi portré lesz, de a családból nincs olyan aki leülne egy 10 perce sem hogy lerajzoljam. Szóval mivel még nem teljesen tökéletes a képről másolásom sem olykor, ezért azt csinálom. Mondják h tükökbe rajzoljam le magam. Hát ablak üveget használom tükörnek, de az nem hiszem h megfelelőlenbe a célnak,nincs itthon tükrünk sem...


Most 'rajzoltam'(csak kipróbáltam a szént firkával) egy ember alakot. Zavaró a karcolós hangja. Kiráz a hideg xd. Viszont gyorsabban felvihető vele a kroki. Tonust csak elhusztam az gatyi.


Szóval a kérdésem miért érdemes szénnel rajzolni?

2020. nov. 28. 17:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Lerajzoltad oldalra fordítva, hátulról, alulról, kávéfőzőt szédszedve, lepedőbel (drapéria) letakarva?

Nos, mivel nics modelled, így portéhoz csak a kép másolását és a tükröt tudom ajánlani. Érdemes tallózni ismerősök FB oldalán, hogy ne feltétlenül beállított fotókat másolj, a fények és formák miatt.


Most látom, hogy nem nagyon van tükör. Tanárral beszéltél, hogy korlátozottak a lehetőségeid a felkészülésben?

Könnyebben kezelhető a szén, mint a ceruza, időt spórolhatsz, ha nagy felületen rajzolsz, akkor rajzolj vállból, ne csuklóból. A hangját meg kell szoknod, esetleg kicsit faragsz a hegyéből.

Esetleg meg tudod mutatni az alakrajzot?

2020. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Viszont a kért szenes ember alakot már nem tudom megmutatni. Írtam hogy tégyleg csak firkás, mint egy deformált arc lenne, így elmostam, majd kidobtam összepakoláskor.

2020. nov. 28. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!