Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van összefüggés a tiszta...

Van összefüggés a tiszta éneklés és a tiszta hangszeren történő játszás között?

Figyelt kérdés
Csellón szeretnék elkezdeni tanulni, de eddig nem sokat énekeltem. Először meg kellene tanulnom énekelni, vagy bátran elkezdhetem csellón a tanulást, mert ez nem “kizáró” tényező?

#cselló #éneklés #Tiszta éneklés
2020. dec. 14. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Van összefüggés. Akinek nincs jó zenei hallása, az se énekelni, se csellózni nem fog tisztán. Az éneklés viszont technikai tevékenység is, tehát attól, hogy valaki nem tud egészen tisztán énekelni, még lehet jó hallása, és játszhat tisztán csellón. Nagyon szép hangszer a gonrdonka, de tényleg jó fül kell hozzá, mert a hangok helye nem rögzített, mint például a gitárnál.
2020. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Túlzás nélkül remek hallásom van, de nem tudok énekelni, még egyedül se szívesen teszem, mert zavar, hogy nem tudok. Jó hallással ám pocsék énekhanggal meg fogod hallani a hibákat, ez ne tartson vissza.
2020. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nincs köze hozzá. Nem tudok énekelni..még is játszom 4 hangszeren:))

Nem kell tudni énekelni, hogy hangszeren tudj játszani. A hallásnak sincs köze az énekléshez. Én nem tudok énekelni..de hallom, hogy ki az aki tud és ki az aki nem.:)


Sok sikert a gyakorláshoz!:)

2020. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!