Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik az a mű ami nem annyira...

Melyik az a mű ami nem annyira felkapott mint pl. A Rómeó és Júlia pedig megérdemelné?

Figyelt kérdés
Szeretnék irodalmi műveket olvasni amiről lehet hogy nem hallottam de érdemes lenne elolvasni.

2021. febr. 11. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És milyen "irodalmi műveket" akarsz? Színdarabokat, mint a Rómeó és Júlia? Regényt? Klasszikust vagy modernt?
2021. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Üvöltő szelek?
2021. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
-nyomorultak - elfujta a szél
2021. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#1 igazából bármilyen műfajt elolvasok amit azt mondják megéri:) 16 éves vagyok szeretnék minnél több műfajt ismerni és olyat olvasni ami hat rám és tanulságos. Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek:)
2021. febr. 11. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Akiről egyáltalán nincs szó a középiskolákban, de az egyik legmeghatározóbb az életemben, az Steinbeck. Talán az egyetlen Nobel-díjas író, akinek tényleg fantasztikusak a könyvei (bár szomorúak, mert a központi figurái sokszor nagyon szegények). Elsőként az Egerek és embereket ajánlom, az nem hosszú. Ha tetszik a stílus, akkor akár az Édentől keletre, akár az Érik a szüret szintén tetszeni fog; ezek hosszabbak, családregények.
2021. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a mélyebb gondolatvilágú sci-fi, akkor pl. I. Asimov, S. Lem, A.C. Clark, stb.
2021. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok: Érik a gyümölcs és Késik a szüret; csak most látom, hogy milyen sajátosan "vontam össze" őket :D
2021. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

sz7erintem mindenkinek van ilyen kedvenc írója amit szívesen ajánl-steinbeck életútja tetszik(külseje nem annyira bár férfiként tökmindegy-de a kálámbóból az építész mérnök kinek fiatal barátnője van...;))


humanizmus pacifizmus-barátság kategóriájából mélylélektani könyvek filózófiával átszőve(bemutatva a menekülőEMBER sorsát)

E.M Remarque

2021. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
szürke 50 áradata
2021. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiket ajánlanék, mint 16 éves embernek, azok kissé könnyedebb stílusúak, számodra lelkileg még nem megterhelőek. A Romeo és Julia-ból indultam ki, azonban ezek a regények nem képezik azt a "mindenkori" irodalmi szintet, mint Shakespeare művei. 16 évesen azonban úgy gondolom, nem kellene még sem Steinbeck-et, sem Remarque-t olvasni. Majd annak is eljön az ideje, de egy későbbi életszakaszban. A lényeg addig is, hogy olvass, olvass.

Elisabeth Gaskell: Észak és Dél

Chalotte Bronte: Jane Eyre

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

2021. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!