Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Budapest épületek?

Budapest épületek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindig azt mondják Budapestről milyen szép tipikus Európai város azokkal a szép épületekkel. Miért nem akarják ezt az emberek megőrizni? Miért nem vésnek bele megint szép díszeket az épületekbe miért csak ilyen egy egyenes falú semmiket építenek? Amire ráhúznak egy gagyi textúrát, hogy úgy nézzen ki, mintha régi lenne...


Miért kell Budapestet tönkre tenni? Mert, ha ilyeneket építenek idővel ezek a vackok felváltják majd a szép épületeket.


Nem, hogy nem építenek még csak felújítani is ba**nak , ennyire fontos a pénz? Nem azért van pénz, hogy jól éljünk? Akkor miért nem lehet törvénybe foglalni, hogy csak a régi építészeti stílusban lehet építeni? Csak mert az oké hogy MÉG rengeteg szép épület van de, ha ezekkel bármi baj történik ezek inkább eldózerolják majd az egészet és építenek Ukrán cégekkel egy kockát. Ez miért jó? Lerombolni száz éves épületeket? Hiszen azután, hogy lerombolják nem visszavonható még ha változtatnak a hozzáálláson is.


Vagy ez hogy van? Én értem, hogy többé kerülne, de most megspórolni pénzt, hogy egy szutyok legyen a helyén. Lehessen napjaink műszaki követelményeinek megfelelő épületeket építeni belülről, de kívülről nem lenne olyan nehéz ez.



2021. febr. 13. 10:56
A kérdező szavazást indított:
Szerintem se kéne pénzben mérni ezt
Nekem mindegy
Én szeretném "modernebb"nek a várost
Nem akarok éhezni szóval nen kellenek díszek
4 szavazat
 1/5 anonim válasza:

Szerintem fontos hogy a megmaradt régi épületeket megőrizzük, de az újaknak nem kell úgy kinézniük.

A harmadik lehetöségre szavaztam.

2021. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

JA VALAHOL OLVASTAM HOGY A sVÁJCIAK A RÉGI KLASSZIKUS ÉPÜLETEIKET AZÉRT TUDJÁK"MEGMENTENI-MEGTARTANI"mert olyan lassan döntenek valamiről hogy addig rájönnek más európaiak hogy szarul döntöttek a klasszikus házak ledöntésénél eltakarásánál és ebböl okulva a Svájciak lassusága "a bölcs megfontoltságnak"tűnik.....

;))))

2021. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azért van pénz, hogy jól éljünk?"

Vicces, hogy ezt épp mostanában kérdezed. :)

Amúgy az antik építészet majmolása nem mindig adja vissza ugyanazt a hatást. Vannak korok, stílusok, amiknek persze meg kellene őrizni az épületeit, de vannak újak is, ez így van rendjén. Egy építész vagy művészettörténész hosszabban tudna mesélni erről.

2021. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A vírus helyzettől eltekintve, kedves utolsó. Most jutott eszembe.


Teljesen igaz amit mondasz de jelen korunk stílustalan. Vagy is, de beton házak full fehéren Lamborghinivel meg Teslaval az udvaron. Már aki megtudja fizetni.


De egy régebbi kor stílusát használni nem majmolás. Hiszen pompásan néz ki. Ez inkább pénz kérdése úgy gondolom, vagy te nem? Minél olcsóbban azért néz ki egyszerűen. Jó hát persze ott vannak az üveges modern felhőkarcolók, azok is a kor stílusa. Szépek persze, de nem Budapestre. Ilyen városból van rengeteg, Dubaji, New York. A hangulat megis van. De egy valódi kőfaragott Budapesti épület mellett eldózerolni egyet majd építeni közé egy ferde falu üveges épületet(természetesen egymagasságba, mert hát ugye építészetileg és város tervezésileg úgy helytálló) eléggé ocsmány.

2021. febr. 13. 22:26
 5/5 anonim ***** válasza:
impozánsan ahogy illik market kft a lágy(ny)mányosi budai oldalán hirdeti a magasságot ha még valaki ezidáig nem vette észre-jócskán oriástemplom magasságában tart és még nincs-kész de büszkék lehetünk épül a "bábeli világzavar" oda se neki....
2021. febr. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!