Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az ember foghatja magát, és...

Az ember foghatja magát, és beküldheti az írásait például az Élet és Irodalomnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem garantált, hogy megjelenik. Vettem már részt pályázatokban, szerepeltem antológiákban, értem el kimagasló eredményt nem csak magyarországi, de határon túliakat is felvonultató versenyen. De ha az ember komolyan gondolja, szerintem ennek nem sok értelme van. Illetve eleinte talán igen, de eg yidő után túl kell lképni ezeken a pályázatokon. Szóval csak úgy fogjam magam, és küldjem el a verseimet bármilyen irodalmi lapnak, igaz?

2021. febr. 17. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Beküldheted, max nem jelenik meg. Nem veszíthetsz semmit.
2021. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
de az anyagot elvesztheti mert soha a büdös életbe az ilyen pályázóktól semmi viossza nem származott:mint a régi korokban a köülcsönadott "diákkönyvtár"lapoknál nemtudom de ilyen pályázat annyira lehúzós lehet saját maga váglya zsebre a díjat....saját nevében...képmutatás azt fejlődj-legyen meg a "gyakorlat"mi?!?
2021. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Tudják-lehet már a földön fekvő halom papírjaimat is kiadták mert látják ott a verseimet...az el nem intézett ügyek osztályán...

By Sándor Gyuri

2021. febr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A második válaszolót nem igazán érted. Milyen díjról beszélsz? Épp hogy nem jár díj, mert nem pályázat. Nincs honorárium, szerintem. Vagy nem értem, miről beszélsz. Hogyhogy elveszthetem az anyagot?
2021. febr. 17. 22:43
 5/13 A kérdező kommentje:
*nem igazám értem, bocsánat az elírásokért
2021. febr. 17. 22:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat.
2021. febr. 17. 22:44
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

én vagyok a mindkét válasz adója..bármelyik versed műved utóéletét tudod-tuod mi lett a sorsuk-esetleg visszakaptad-értesítettek...(esetleg felhasználták?!?)

erre gondoltam-és az "el nem intézett ügyek osztályára"

2021. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elküldheted folyóiratoknak, egyszerűen nem hozzák le, ha nem elég jó. Ha meg publikálják, akkor van honorárium. Én sem értem a kettes paranoid elképzelését, nem fog elveszni semmi.
2021. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
ja csak annnyira paranoid a kettes válaszoló h nekem se adta küldtek semmit vissza még csak nem is tájékoztattak...erről ennyit vízfejűek egylete belső körökben megy végbe minden díjazás...
2021. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"én vagyok a mindkét válasz adója..bármelyik versed műved utóéletét tudod-tuod mi lett a sorsuk-esetleg visszakaptad-értesítettek...(esetleg felhasználták?!?)"


Igen, persze. Három antológiában jelent meg, az egyiket árulják például a Libriben. Verseim online irodalmi lapokban jelentek meg. Egy-két novella itt-ott, de azok kezdeti szárnypróbálgatások voltak, azokért nem is kár. Könyvkiadónak beküldhetem még egyben a teljes összeállított verseskötetem, attól, hogy itt-ott megjelent. Csak a teljes kötet ne legyen publikálva. Pályázatra viszont nem küldhetem, ha már publikálva volt. Erre gondolsz? Vagy miért fontos az utóélete? Ja, meg volt novella a neten is. És volt egyetemi újság. Honoráriumot nem kaptam, de nem is ígértek, ilyen egy-egy versmegjelenésért nem jár, antológiákért sem szokás adni. Oklevelet meg hasonlókat kaptam.


Ha kéziratot nyomtatva küldesz be, azt meg mindenhol feltüntetik, hogy nem küldik vissza, többnyire nagy piros betűkkel.


Köszi a válaszokat.

2021. márc. 13. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!