Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet az olajfestést...

Hogyan lehet az olajfestést kényelmessé tenni?

Figyelt kérdés

Tehát ha mondjuk nem ez a hivatásom, nincs a lakásban ennek szentelt stúdióm, hanem csak pár naponta-hetente szeretnék készíteni valamit és az alkalmak között szeretnék valahogy mindent megóvni a beszáradástól és magamat a festőszer bűzétől. Jelenleg ez mindig hosszadalmas takarítással és elég sok törlőkendő elhasználásával jár együtt.


Gyakorlatilag bármilyen praktika érdekel, amivel könnyebb, gyorsabb, hatékonyabb lehet. Pl.: Használtok ugyanolyan méretű ecsetből többet más-más színekhez? Vagy hogyan zajlik egy ecseten a színváltás? Van valami szabály a palettátokon, amivel megóvjátok a tiszta színeket, hogy ne kelljen minden alkalom után elmosni? Hogyan spóroltok a tiszta festőszerrel?


Lehet, hogy buta kérdés, de létezik egyáltalán kényelem az olajfestésben?



2021. márc. 9. 02:08
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Hogyne létezne kényelmes olajfestés! Akrilfestésnek hívják.


A szakirodalom és tapasztalataim szerint is ugyanazt a hatást tudod elérni akrillal, mint olajjal, az utóbbi kellemetlen hatásai (bűz, magas árak stb) nélkül.

2021. márc. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az akril tényleg nagyon hasonló, bár én nem mondanám, hogy ugyanolyan. Számomra elég más a festés folyamata (konkrétan olyanokra gondolok például, hogy hogyan siklik a festékes ecset a vásznon, nem a kérdésben is említett körítésre), még akkor is ha végeredményben el lehet érni ugyanazt mindkettővel. Ettől még lehet opció az is, valóban sokkal kevésbé macerás:)

Ha maradsz az olajnál, akkor nekem ezek a praktikáim: A festőszert egy jól zárható befőttes üvegben tartom, ha befejeztem a festést, akkor csak rácsukom a tetőt és bezacskózva elrakom, simán elvan így heteket akár. A következő alkalmakkor ugyanazt használom amíg túl koszos nem lesz. Olyan is volt, hogy csak rátöltöttem, amikor kezdett túl festékes lenni. Hónapokig is használtam már így egy adag festőszert.

Festés közben az ecseteket színváltásnál kilögybölöm a festőszeres üvegben, majd egy erre kijelölt rongyban megtörlöm. A rongyom is évek óta ugyanaz (még csak ki sem mostam soha) és nagyon effektíven leszedi a nem kívánt festéket az ecsetről. Festés után azt is berakom egy zacskóba, hogy ne bűzölögjön meg fogjon és megszárad magának, a következő alkalomra már nem fog fogni.

A palettát érdemes egy lapos fém dobozban kialakítani, azt ugyanúgy el lehet tenni bezárva 1-2 hétre. Ha jól zár akkor se büdös nem lesz, se nem szárad ki a festék. Amióta ilyen palettát használok sose mostam el:D

Az ecseteket festés után pedig nem festőszerrel mosom ki, mert az egy örökkévalóság és rengeteg festőszer, hanem ultra derm pasztával és vízzel.

Meg van egy jól záró műanyag dobozom, amiben az összes olajos cuccomat tárolom, így ha valami még véletlenül mégis fog vagy kifolyik, akkor nem lesz semminek baja és nem is büdös a szobám (kivéve az ecsetek, azokat nem ott tartom, de azok nem is büdösek ha ultra dermmel mosod őket).

2021. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

No lám! A második válaszoló egy hivatásos kolléga, innen megmondom!

Mázlid van kedves kérdező, hogy vette a fáradtságot és mindent leírt neked szépen. Ezektől jobb tanácsokat nem fogsz kapni (én lusta lettem volna leírni mind ezt).

2021. márc. 15. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!