Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a kedvenc versetek Kosztolá...

Mi a kedvenc versetek Kosztolányitól és Adytól?

Figyelt kérdés
A fent említett költőkön kívül is lehet írni:)

2021. márc. 11. 23:43
 1/9 anonim válasza:
100%
Kosztolányiért sosem rajongtam, nem érzem magaménak a verseit. Adyt tiniként imádtam, talán a Párizsban járt az ősz a kedvencem tőle. Most a nagy klasszikus költők közül inkább Radnótit és József Attilát kedvelem. Radnótitól leginkább a szerelmes verseket (pl. Tétova óda, Levés a hitveshez, Két karodban, Rejtettelek). József Attilától azt hiszem a Téli éjszaka a kedvencem.
2021. márc. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarok közül Radnóti és Ady a favorit. Adytől szinte bármi, de ami nagyon, az a Sírni, sírni, sírni.
2021. márc. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Koszi Dezsőt nem szerettem, valahogy nem jött át.

Adytól az Őrizem a szemedet.

2021. márc. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kosztolányi - Mint aki sínek közé esett


Ady - Százhűségű hűség

2021. márc. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Válaszoknélkül ***** válasza:
91%

Kosztolányi: Akarsz-e játszani?


Ady: Szeretném, ha szeretnének

2021. márc. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Kosztolányi Dezső Halotti beszéd

Ady Endre: Az Úr érkezése

2021. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Héjja nász az avaron!

Kosztolányinak van kifejezetten verseskötete az csak később került hozzám:nagy verselő is(amit nem tudtam)


Babits:mert ő keresztes(ezért hanyagolják?!?-Haza a telepre!)(mekkora:()illik rám..

;))))

persze Radnóti persze Józsefa....

2021. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ady:meg akarlak tartani;)


nagy zseni volt az öreg!

2021. márc. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ady nagy kedvencem, ő szerettette meg velem a költészetet, tőle az Új vizeken járok, a Góg és Magóg fia vagyok én, a Vér és arany, Az ős Kaján, a Szent Margit legendája, és a Harc a nagyúrral is :D

Igen, ngyon határozottan tudok döntést hozni, de erre jók a versseskötetek, benne van mind:D

2021. márc. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!