Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik gitár-t szabad megvenni...

Melyik gitár-t szabad megvenni, ami már alkalmas tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Tehát a legolcsóbbat keresem, ami már alkalmas:

[link]



2021. márc. 15. 09:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hangszerboltok általában nem árulnak gagyit, bármelyik gitárjuk alkalmas az alapok elsajátításához. De ha sok pénzed van, kicsit feljebb léphetsz, vegyél valamit a 30-40 ezres tartományban. Többet nem érdemes rá szánni, mert a 3/4-es méret úgyis csak addig jó, míg fel nem nő a játékos.
2021. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mojjo ***** válasza:
89%

Gyereknek lesz? Egy olyan 12 éves kor felett már érdemes 4/4-es méretűt venni.

Illetve egész biztosan klasszikus gitárt szeretnétek? A klasszikus és/vagy flamenco zene a cél?

2021. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hangszerboltok általában nem árulnak gagyit,"

Ezt remélem csak viccnek szántad.


A kérdésre válaszolva az 50 körüli Ortegak már elfogadható minőségűek.

2021. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mojjo ***** válasza:
93%
@3: Ortegánál ebben az árkategóriában (de a duplájában is) brutális a gyári szórás. Szerintem egy 2-3 tucat Ortegát minimum próbáltam, ha nem többet, rengeteg köztük a csörgő-zörgő.
2021. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2#

13 évesnek.

A tanár mindenképp 3/4-est javasolt. Olyat szeretnék, amilyet az oktató javasol.

2021. márc. 15. 10:57
 6/13 Mojjo ***** válasza:
94%

@5: A korosztályához képest szignifikánsan kisebb keze van?

13 évesen, normál vagy picivel normál alatti test- és kézméretnél már teljesen értelmetlen a 3/4-es gitár, sőt, kifejezetten rossz, kontraproduktív, mert nem tudnak megfelelően nyúlni az ízületek, eddződni az ujjak, ami ebben a korban még pont tökéletesen menne.

2021. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

4

Mint ahogy minden márkánál ebben a szegmensben. De még mindig kevesebb a problémás darab mint a többi márkánál. Kb 8 tanítványomnak van egyiket kellett visszaküldeni a többi alapból jó volt, vagy minimális karbantartást igényelt.

2021. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Ennek örülök, mert amúgy nagyon szimpatikus az Ortega kínálata. Lehet - remélem -, csak én nyúltam bele szerencsétlenül a kínálatba. (Az árkategóriaátlagnál negatívabb volt a merítés.)
2021. márc. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én tanítványomnak most Yamaha CS40 van, nagyon kényelmes darab.

Hozzátenném, hogy a 13 éves gyerek valoshi már hamarabb kinövi, de ha valami nagyon olcsót választanál, azt nem igazán lehet eladni tapasztalataim alapján.

Amit már bátran ajánlok:

Yamaha, Ortega, Strunal Schönbach, drágább kategória, de nagyon jó hangszerek (gondolok itt arra, hogy előbb-utóbb szüksége lesz a normál egészes méretre): LaMancha, Alhambra, Ortega, Francisco Bros

2021. márc. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A tanár azt mondta, hogy sok felnőtt nő is 3/4-est használ.

Átlagosnál talán kisebbek az ujjai.

2021. márc. 16. 07:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!