Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen homlokzatú épületek...

Milyen homlokzatú épületek uralkodtak főképp az 1600-as évek első felében Franciaországban, Olaszországban (esetleg a Magyar Királyságban)? A három testőr című regény idejében. Hiszen akkortájt még csupán kibontakozni kezdett a (korai) barokk stílus.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok favàzas hàz volt mèg akkoriban
2021. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vagyis főképp ezek dominálták a kisebb-nagyobb városok utcaképét?


[link]


[link]


[link]


Ilyen kövekből álló reneszánsz (vagy kora barokk) épületek nem voltak szép számmal?


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. ápr. 4. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:
A nagyvárosokban már szép számmal voltak, épültek a paloták stb., vidéki kisvárosokban még sok favázas volt akkoriban szerintem
2021. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

de jó képeket mellékeltél, kíváncsi vagyok neked melyik épîtkezés tetszik jobban?

nekem a közèpkori favázas, olyan sokáig eltudom ezeket a fotókat nézegetni...

2021. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :) A kérdésed (számomra) bonyolult, mivel főképp a kora barokk, esetleg manierista reneszánsz (kő) épületek tetszenek (mostanság), de ha a kalandjáték könyvekre (főleg Steve Jackson Sorcery! játékkönyv sorozatára és eme négy kötet isteni teljes oldalas illusztrációira) és egyéb fantasy (középkori környezeten és mitológián alapuló) regényekre gondolok, akkor az akvarell fachwerk festmények és épületek nagyon kedvesek szívemnek, szememnek.


Kíváncsi vagyok mit szólsz a hohenzollern házból származó, németajkú király erdélyi ÁLOM kastélyához: írd be a gugliba:


Peles Castle. ;)

2021. ápr. 6. 19:00
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tudtam visszafogni magam, íme néhány fénykép:


Álomba illő meseszép homlokzat:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Mindenképp nézd meg eredeti méretben is a fényképeket, belenagyítva tárul elénk igazán a temérdek fényűző részlet!

2021. ápr. 6. 19:30
 7/7 A kérdező kommentje:

A világ legrészletgazdagabban megálmodott és fantasztikusan kivitelezett termei, szobái:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. ápr. 6. 19:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!