Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vélemények a Harley Benton...

Vélemények a Harley Benton travel GS-mahagony gitárról?

Figyelt kérdés
Ha megkérhetném az olyan embereket akik értenek a gitárokhoz, megtudják állapítani videókról hogy mégis milyen a hangja, az megosztaná velem a véleményét? Persze személyes kinek mi jön be, de ennél kíváncsi lennék a véleményekre.

2021. ápr. 8. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy remek utazógitár, ami azt jelenti, hogy csökkentett a mérete, de ettől függetlenül majdnem ugyanolyan erős hangja van, mint a nagy méretű gitároknak.

A nyaka spéci V alakja belesimul a kézbe, a fekete hangkulcsok erősek és szépek.

A hátulja domború, amely igazi hangszerré varázsolja a gitárt, ebben az árfekvésben nincs ilyen tudtommal.

Mindene mahagóni, amely ad egy jellegzetes kinézetet, a jó minőség és tartósság érzetével. Acélhúros, ezért nem kell bajlódni a húrok felkötözésével és ez ad egyfajta jelleget a gitárnak,mert az acélhúrok között kisebb a különbség, mint a klasszikus gitárok műanyag húrjai között.

Az olcsó kategória teteje és a minősége ennél többet mutat, a hozzáadott hordtáska jól kipárnázott, jó minőségű.

A hangja egészen jó, sokáig zengenek a húrok, de mégis van egy dinamikája.

Azoknak, akik sokat hurcolják a hangszerüket, nagyon ajánlható.

Magam ugyan a klasszikus gitárokat kedvelem, nem szeretem a koptatót és most minden vágyam egy Ramirez cédrus fedlapú gitár, de persze annak nyolcszázezres éra nem hasonlitható ennek a negyvenezres árához, más kategória, nem is lesz nekem, csak akkor, ha sikerül jól eladnom a lakásom és jó vételt is tudok majd csinálni, hogy beleférjen egy márkás hangszer is.

Akkor viszont, ha nem a célod feltétlenül egy utazógitár vásárlása, valami mást javasolnék, de ha igen, akkor az egyik legjobb választás lehet, meg ha szereted az acélhúros gitárokat. Nekem csak egy tizenkét húros Yamaha van ebből a fajtából.

A legjobb, ha meghallgatod a hangját, más ne befolyásoljon, ha neked tetszik, akkor legyen a tiéd, mert valóban gyönyörű hangszer, minden előnyével a fajtájának.

2021. ápr. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1es, remek hozzászólás!

Az utóbbi pár évben mondogatják, hogy ez a Harley Benton, már nem az a Harley Benton, ami régebben volt. Thomann úr saját márkás cuccai ráközelítettek a használhatóra. Mindazonáltal egyet kell értsek az előttem szólóval, hogy csak akkor vedd meg, ha kifejezetten utazós gitárt akarsz. Tehát van valami viszonylag rendes hengszered, de szeretnél magaddal vinni valamit, ha elmész nyaralni, vagy mittomén, ahová elmész.


Fő hangszernek én nem ajánlom, akkor sem, ha ez lenne az első és elkezdenél tanulni rajta.

Ez már oké: [link]

Ez egy teljesen vállalható, olcsó és jó: [link]

2021. ápr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen ezeket a több mint kielégítő segítségeket! Igazából egy klasszikus gitárom van, még amin anno elkezdtem tanulni és most szeretnék egy komolyabbat. Balkezes vagyok így ritkább sajnos a választási lehetőségek de ugyanezeket néztem, vagyis a cort ad810-et, és a cort earth 70-et (az utóbbit nem biztos hogy megengedhetem magamnak) és a cort ad 880-at..aztán a thomann oldalán rátalaltam erre a Harley gitárra és huhh gyönyörűnek találtam. Viszont ahogy így mondjátok hogy fő gitárnak nem biztos hogy ajánlanátok lehet maradok a Cortnál, de ezt még nem tudom, gondolkodnom kell rajta még. Minden álmom egy kis zenekar,ami lehet most megvalósulni látszik, ahhoz pedig egy jó kis akusztikus gitár dukálna. Ezen még gondolkodom majd. Köszi szépen a segitségeteket nagyon sokat jelentett!
2021. ápr. 9. 09:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Viszont ezen gondolkodva egy dolog nem világos. Ha valóban ennyire jó kis hangszer ez a Harley Benton, akkor miért nem ajánlanátok egy fő gitárnak mondjuk? A mérete miatt esetleg? Csakmert hallgatva hangfelvételeket és videókból nézve, szerintem egy Cort AD810-es gitár nem szól olyan szépen mint ez a kis Harley. Persze személy függő..csak ezt nem értettem hogy ha valóban ilyen jó szerintetek akkor miért nem ajánljátok.
2021. ápr. 9. 10:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem találhatsz esetleg ennél jobbat, viszonylag hasonló áron.

Én nem írok márkát, mert teljesen egyénfüggő, kinek mi jön be, ennél a gitárnál az előnye egyben a hátránya is, ezt úgy értsd, hogy a csökkentett méret a hordozhatóság miatt van, de persze nem nagy a különbség, ám mindenesetre ez kissé halkabbá teszi, de nem túlságosan, mint írtam fentebb, ugyanis ez a sajátossága az utazógitároknak.

A domború hátlap kétségtelenül az előnyére válhat, mert tényleg nem tudok ebben az árfekvésben ilyenről, meg ha megtetszett a kinézete. A legjobb az lenne, ha valahol meg tudnád a hangját személyesen hallgatni, bár ez lehet, hogy nem könnyen megoldható, mert végül is az dönt, egy felvételnél számít a mikrofon, a stúdiómunka.

Félre ne érts, véletlenül sem akarlak lebeszélni róla, mert jó kis gitár ez, de ha mindenképpen Harley, akkor megnézném a blues gitárokat is, hasonló árban, bár ugye ahhoz nem adnak hordtáskát, de van benne elektroakusztika. Nem tudom ugyan, mennyit ér, ki kellene próbálnod, nekem még nem volt szerencsém hozzá, vagy a Cortot is, van bőven választék.

Amúgy belegondolva, ha bandát akarsz csinálni, akkor lehet, hogy tényleg sokat fogod cipelni ide, oda a hangszert, lehet, hogy tényleg pont ez kell neked, szóval az számít, neked mi a véleményed, mert a tiéd lesz a gitár.

2021. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, szétfogok még nézni, ha nem találnék jobbat, akkor pedig ez lesz, nagyon szépen köszönök mindent!

Kipróbálásra pedig valóban nem nagyon van lehetőség, sajnos sok hangszerüzletben nincsenek készleten balkezes modellek, csak rendelésre.

2021. ápr. 9. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:

kipróbálni a jobbkezes is megteszi.

A hangja új húrok estén alig halkabb a jó travel gitárnak,inkább csak akkor érezhető ez egy kissé, ha már kopottabb a húr, amikor elveszti a csengését.

2021. ápr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még egy gyors kérdés, az utolsó. Szintén egyénfüggő tudom, mégis általánosságban véve ezek a travel gitárok részéről véve nem kényelmetlenek a kis test és pengető kéz szempontjából? Ha volt már ilyennel dolgotok 😁
2021. ápr. 9. 13:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem kényelmetlen a kis test, na meg ez annyira nem is kicsi. Ki kell próbálni. ugye rövidebb a nyak, ezért a húrok sem lesznek olyan feszesek. Vagy ugyanolyan feszesség mellett vastagabb húrokat tehetsz fel.

nyak is keskenyebb, ez is ízlés kérdése, de nekem a keskeny nyak jön be fémhúros gitároknál. Mert ugye alapból vékony a húr is nem olyan mint a klasszikusnál, meg fémhúrosnál gyakran használják a hüvelyujjat is, aminél szintén előny a vékonyabb nyak.

2021. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:
Nem, a nyak nem keskenyebb, mint a többi fémhúrosnál, sima átlagos 43mm a szemöldöknél.
2021. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!