Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok értékelni a versemet?...

Tudnátok értékelni a versemet? Ha tudtok akkor negatívumot és pozitívumot is hozzatok fel kérlek!!

Figyelt kérdés

A nemzet



Ez vagyok én

S ez vagy te

Ez, nem hagy hidegen


Harcolunk e jég tükrén

Így, írok, mint Dante

Hogy ne igázzon le idegen


Igázhat le magunk?

Megvédhetjük magunk?

Megölhetjük magunk?


Ez vagyok én

S ez vagy te

Téged hagy hidegen



2021. ápr. 11. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Fú, szerintem irtó gyenge.

Ritmustalan, gyenge erőltetett rímkezdemények.

Tartalmilag meg egy nagy katyvasz. Mit keres ott Dante pl.? Ez a mondat totál értelmetlen: "Igázhat le magunk?"

Ráadásul egy olyan szót sem találtam a versben, amiről a címre asszociálnék.

A központozással is akadnak gondok.

Erőltetett, gyenge fércmunka meglátásom szerint. Nem szívesen olvastam.

2021. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Vagy nekem nincs semmi érzékem a művészethez vagy ez a vers szar úgy ahogy van. A vers címe és tartalma között nincs valódi összefüggés. Ha csak úgy egy random ember elolvasná ezt cím nélkül akkor fogalma sem lenne róla hogy miről is írsz igazából. Nincs benne érzelem, legalábbis semmi nem jön át a sorok olvasásakor. Nincs benne semmi megindító. Ha már a nemzetről írsz akkor éreznem kellene ahogy átjár a magyarságtudat,de nem mozdul meg bennem semmi. Az egyetlen sor, amiben van egy hangyafasznyi magyar életérzés, az a "Megölhetjük magunk?". Való igaz, hogy az öngyilkossági statisztikákban sajnos igencsak masszívan tartjuk magunkat a ranglistán de talán mégse ezt, a búskomorságra és önpusztításra hajlamos énünket kellene kiemelni, a nemzettudattal azonosítani. Próbálj képeket megjeleníteni a sorokkal, ez jól tud működni, könnyebben beleéli magát az ember a versbe ha lehet kapaszkodni valamilyen vizuális erejű motívumba. Nyugodtan lehetsz egy kicsit hatásvadász, nem az irodalmi Nobel-díjra pályázol vele, átlagos, egyszerű embereknek szánod, gondolom én. Tedd személyessé, szóval ne általánosságban beszélj a nemzetről hanem inkább arra lennék kíváncsi hogy mit jelent számodra a nemzet részének lenni. A te szemeden,szíveden, lelkeden keresztül szeretném látni és érezni ezt és ha tudok ezzel azonosulni akkor van az hogy átjön a vers. Szerintem fuss neki még legalább egyszer.
2021. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%

Így, írok, mint Dante

-szeretnél..

2021. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Kicsit fura, de harmadik nekifutásra leesett a lényeg, azt hiszem. Nem rossz, persze van még hova fejlődni.
2021. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kicsit gyengécske. Kezdő versnek jó, de még nagyon sokat kell dolgoznod rajta. Javaslom, hogy olvass sok verset, ismerkedj a rímekkel, szerkezetekkel és utána lesznek jobbak is :)
2021. ápr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne erre tedd fel az életed :)
2021. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Kábé ilyen AI sziporka, de inkább valami reddit bot.
2021. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem, miért kell a válaszolóknak ennyire bunkó hangnemben válaszolni.

Igen, ez még gyenge, nem átütő. Gyakorlás kérdése minden.

2021. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
#8 szerintem itt pont nem voltak annyira bunkók az emberek
2021. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Igen, úgy voltunk viccesek, hogy nem is próbáltunk nagyon kilépni a hülye válaszoló szerepből.
2021. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!