Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért utálják Radnóti Miklóst?

Miért utálják Radnóti Miklóst?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sok helyről hallottam már, hogy Radnótit a költőt rengetegen utálják.. Lehet lemaradtam volna valamiről vele kapcsolatban? Nekem személy szerint ő az egyetlen költő aki kb az összes versével megtud érinteni. Valaki tudja, hogy mi hozhatja ki az emberekből ezt az utálatot, vagy szerintetek szimplán nem tetszenek nekik a versei? (Bár emiatt butaság lenne utálni) Kíváncsian várom a válaszokat! :)

2021. ápr. 29. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Én pl. József Attilát nem kedveltem. Gondolom mindenkinek megvan, hogy kit nem kedvel és nem vagyunk egyformák.
2021. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Én még ilyet nem hallottam...


Kik mondták neked?

2021. ápr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Az antiszemitizmus képes kiváltani értelmetlen gyűlöletet.
2021. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

Sok helyen olvastam, hogy nem egy kedvelt költő.. Magyar fakultáción is volt erről szó ki a kedvelt és ki nem, de én csak utólag gondolkodtam el, hogy wait Radnótiii?

2021. ápr. 29. 22:14
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tudom, kik utálják, de gondolom az antiszemiták. Mások miért utálnák? Legfeljebb nem tetszik nekik a költészete, ehhez meg mindenkinek joga van, hogy véleményt alkosson. Én egyébként kedvelem a költészetét, viszont József Attiláét pl. nem, de őt sem utálom.
2021. ápr. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom egy iskolában úgy értik a népszerűségét, hogy nem csak ma, hanem egészen az ő koráig visszatekintve. Csak gondolj bele, mik folytak akkoriban - amit manapság a rapperek művelnek. Az egyikük (például Babits) beleáll a másikba (Radnóti): az első megkritizálja a másodikat a médiában (Nyugat), a másik gúnyverseket ír válaszul, a kiéhezett, vérmes rajongók pedig táborokra szakadnak és nincs olyan, hogy valaki mindkettőt szeresse, maximum csak sok év múlva enyhül a kezdeti fogadtatása, mert akkorra már új korszakukat élik mindannyian.
2021. ápr. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Sok helyen olvastam, hogy nem egy kedvelt költő"


Az, hogy nem kedvelek egy költőt nem egyenlő azzal, hogy utálom.

2021. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Én is így gondolom, ahogy Andizsuzsi írja. A kérdező túlgondolta, egyesek meg rögtön ráugrottak az antiszemita vonalra.

Teljesen fölöslegesen.

2021. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki utálja? Nem hallottam még ilyet. Azt igen, hogy tanulni kell róla, de nem őt!
2021. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Pedig ő az egyetlen költő, akit igazán szeretek 🤷‍♂️

(mérnöknek tanulok egyetemen, szóval nem áll hozzám közel az irodalom)

2021. máj. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!