Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mire mondják hogy lemásolom a...

Mire mondják hogy lemásolom a fényképet?

Figyelt kérdés
A fényképet nézem mondjuk a számítógépről és az alapján lerajzolom, az másolás?

2021. máj. 2. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:
Szerintem nem tudok rajzolni és ha nem sikerül olyanra, amilyenre akarom, akkor a ceruza ára is kidobott pénznek tűnik.
2021. máj. 2. 19:00
 12/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell napokig rajzolni egy dolgot. Kitalálod mit rajzolsz, pl egy gyümölcskosaras kompozíciót, 10-15 perc alatt csinálsz egy vázlatot, aztán elkezded árnyalni, színezni, nem tudom milyen eszközzel dolgozol. De max 1-2 óra alatt kész van. Nem kell nagy dolgokat rajzolni. Meg nem kell a lehető legnagyobb részletekig rajzolni mindent, kivéve ha hiperrealizmusra törekedsz, de gondolom nem.
2021. máj. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:

Sztem ez segitene nekem:

[link]

2021. máj. 2. 19:03
 14/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ilyen könnyen feladni. A rajzolás nem varázslat, nem úgy működik, hogy megrajzolsz egyszer egy kristályt, és utána menni fog, azt is gyakorolni kell. Lerajzolod egyszer egy nézetből, máskor másikból és így tovább. Eze inkább szerkezeti rajzok legyenek, ahol a formákat figyeled meg, nem kell napokig dolgozni egy képen, egy-két óra tanulmányrajzhoz bőven elég.

A linkelt videó szerintem elég jól magyaráz kezdőknek, de nem elég megnézni, gyakorolni is kell.

A forma megértéshez például ez a post is sokat segít. [link]

2021. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:
Jól van, ez maradjon hobbi! Az utolsó linktől elment a kedvem.
2021. máj. 3. 12:22
 16/62 anonim ***** válasza:
78%

Ha leteszed magad mellé a fényképet, és azt lemásolod a legjobb tudásod szerint. lol Vagy arra gondoltál, hogy átlátszó papírt teszel a fotóra, és úgy másolod?


15/15 A kérdező kommentje:

Jól van, ez maradjon hobbi! Az utolsó linktől elment a kedvem.

Miért? Ezek tök jók, amikor én iskolás voltam, tökre örültem volna, ha lett volna ilyen lehetőség, nálunk rajzórán vagy színezés volt meg szabadfoglalkozás, a tanár nem vette túl komolyan.

2021. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:
Biztos jó ez a módszer, de hogy egy almáról szerkezeti rajzot csináljak, ne már!:D
2021. máj. 3. 12:39
 18/62 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Egy alma sem teljesen gömb alakú, tök érdekes amorf forma, de mégis van benne valami érdekes szimmetria. Vagy ha almáról nem akarsz, akkor rajzolj mást, ami izgalmasabb, szék, lámpa, vagy ha hardcore vagy, akkor bicikli.
2021. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Értem, amit írsz, csak nincs kedvem hozzá, nem érdekel az alma, szék. Azért kellene nézelődni, amíg találok valami érdekeset.
2021. máj. 3. 13:45
 20/62 A kérdező kommentje:
Szerintem gyakorolhatnám az állatokat is bármennyire összetett, de az jobban érdekel.
2021. máj. 3. 13:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!