Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mire mondják hogy lemásolom a...

Mire mondják hogy lemásolom a fényképet?

Figyelt kérdés
A fényképet nézem mondjuk a számítógépről és az alapján lerajzolom, az másolás?

2021. máj. 2. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdjed állatfigurákkal.
2021. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:

"Ha leteszed magad mellé a fényképet, és azt lemásolod a legjobb tudásod szerint. lol Vagy arra gondoltál, hogy átlátszó papírt teszel a fotóra, és úgy másolod?"


Márpedig szerintem az a másolás, amikor rárakom a papírt. Az hogy nézek egy fényképet az más."

2021. máj. 5. 20:02
 23/62 A kérdező kommentje:
Az miért lenne másolás, hogy nézem a képet? Egyszerűen nem értem.
2021. máj. 5. 20:04
 24/62 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a fényképről való rajzolás is másolás. Erről szól pl a jobb agyféltekés tanfolyam.

Használd a fényképeket referenciaként, én pl emberábrázoláshoz szoktam keresni egy képet, ami megfelel az én elképzelésemnek, mert pont olyan pózban áll a személy. És akkor az anatómia megvan arról, a többit már én adom hozzá (arcvonások, ruha, haj, testalkat stb.)

Állatokat is nyugodtan rajzolhatz, pl keresel egy képet egy nyusziról ami pont olyan pózban áll, hogy futás közben megáll egy pillanatra és hátranéz, és keresel egy képet egy rókáról, ami szomorúan ül és a nyuszira néz. És így 2 referenciakép segítségével már van egy egyedi rajzod. Hátteret is olyat csinálsz neki, amilyet szeretnél, vagy nem is kell csinálnod, helyette mondjuk valamilyen különleges módon rajzolod le az állatokat, mintha mondjuk patrónusok lennének. A képzeleted a határ. A fényképek pedig csak eszközök.

2021. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
Én is így szoktam. Sőt valóságról is. Nekem a kép, fénykép, amit látok, mind csak referencia, de van egy elképzelésem, hogy mit akarok lerajzolni.
2021. máj. 5. 20:13
 26/62 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát akkor az teljesen jó.
2021. máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:

Pl nézek egy fényképet a képernyőn, az ölembe teszek egy könyvet és rá egy papírt és rajzolom, amit látok.

Ha ez másolás, akkor az is másolás, hogy nézek egy tárgyat a kezemben. Miért kell ahhoz több szögből megfigyelnem, hogy letudjam rajzolni?

2021. máj. 5. 20:19
 28/62 anonim ***** válasza:
85%
Nana, azért az teljesen más, amikor egy 2D-s fotóról másolsz, és amikor élőben másolsz valamit. A fényképező neked már lerakja 2D-be a látványt, de te a szemeddel 3D-ben látsz, úgymond át kell konvertálni. Nehezebb pontosan másolni.
2021. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

"Melyik részét nem lehet érteni annak, hogy ha térbeli testeket rajzolsz, akkor olyan képességeket mozgatsz meg magadban, aminek nyoma sincs kép másolásakor?"


Ezzel nem csak nehezítem a dolgomat? Szóval nem tudom miért jobb, mint találni egy képet neten és azt ahogy látom lerajzolni? Ha láttam már pl. elefántot, akkor miért kell látnom több szögből? Miért nem elég NÉZNI (nem másolni) egy fényképet?

2021. máj. 5. 20:24
 30/62 A kérdező kommentje:
Jól van, abből többet tanulok, ha élőben megvizsgálom, de ha most le akarok rajzolni egy elefántot, nincs lehetőségem elmenni a vadasparkba, akkor nincs értelme neten néznem egy fotót, mert abból kevesebbet tanulok?
2021. máj. 5. 20:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!