Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A könyvnyomtatás CSÚCSÁNAK...

A könyvnyomtatás CSÚCSÁNAK mely könyvek (illetve azok lefényképezett oldalai) számítottak 1500 és 1660 között (melyek képei a neten is megtalálhatóak)? Mi tette azokat sokkal különbekké a többi nyomtatott könyvhöz viszonyítva?

Figyelt kérdés

Mi tette azokat sokkal különbekké a többi nyomtatott könyvhöz viszonyítva?


Technológia (elméleti, vagy megvalósított gyakorlati), anyagminőség, megjelenés, festékanyagok, jobb minőségű papír, új betű-öntvények, tipográfia?


Mitől voltak azok a korabeli nyomtatott könyvek jobbak a többinél?



2021. máj. 5. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez házifeladat kérdés?
2021. máj. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Engem érdekel.
2021. máj. 8. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdezem, mert ha rákeresel azokra, amik a neten is megtalálhatóak, már van egy nyomod, amin el tudsz indulni további információkat keresni.

Más különben én úgy vélem, mindig az elsőre érdemes inkább rákeresni, mert abban mindenképpen kiemelkedő, hogy az első nyomtatott könyv. Amúgy meg a kérdésed túl komplex, és teljesen úgy hangzik, mint egy kidolgozandó tipográfia vagy könyvkötészet-tétel, amihez valószínáleg a kérdést feltevő illetőnek van szakirodalma, míg az itt válaszoló többségnek csak az internet áll rendelkezésére.

Egy kisebb utánajárással már ezen információ 30%-át megtalálod.

2021. máj. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csupán arra lettem volna kíváncsi, hogy ha két korabeli (például két 1590 körüli, vagy két 1550 körül nyomtatott) könyvet "egymással összehasonlítunk", akkor (akár ránézésre) a jobbat mi tette jobbá a "mellé helyezett" szintén merített papírból készült nem annyira kiemelkedően megalkotott nyomtatott könyvel szemben.


Mik a jobb könyv tulajdonságai, ami (a kezdetleges módszerek ellenére) még ma, ezen elvek szerint vadonatújként újraalkotva is megállná a helyét, mivel annyira jó lett anno a végeredmény.


Ilyesmire gondoltam.


Vagy ha valaki tud ezzel kapcsolatos fórumokat, melyek felhasználóinak erre jobb rálátása van, akkor ilyen weboldalak/fórumok hyperlinkeit is szívesen venném!

2021. máj. 8. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!