Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért gondolják meg magukat a...

Miért gondolják meg magukat a leendő megrendelőim, amikor megmondom az árat?

Figyelt kérdés
Művészeti egyetemet végeztem, inkább rajzolok a saját stílusomban, de néha befut egy-egy portérendelés is. Szerintem a nyugati árakhoz képest olcsón dolgozom, egy A4-es kép 7000Ft, mégis meggondolják, és viszamondják, amikor megmondom az árat. Ezek többnyire fotóról másolt portrék lennének, fekete-fehérben, de nem hiperrealista.

2021. máj. 15. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem válasz a kérdésedre, de miért nem írod ki eleve, hogy mennyiért dolgozol?
2021. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem írom ki, sokszor személyesen keresnek meg a tipikus "Úgy hallom, te rajzolsz, le tudnál engem/az unokahúgomat!anyósomat rajzolni?" Amikor megmondom az árat, akkor többnyire az a válasz, hogy "hát, én nem ennyire gondoltam, azt hittem, ötszázért megvan, mondjuk holnapra". És tök random emberek, egy csomó ilyen volt már. Mivel előre kérem az árat, többnyire inkább lemondják, hogy akkor mégsem.
2021. máj. 15. 11:09
 3/12 anonim válasza:
100%
Azért gondolják meg magukat, amit írtál is, ők fillérekért akarják ezt megvenni. Nem tudják, hogy mennyi munka van egy ilyen rajzzal, ezért 500 forintért beárazzák. A kézműves dolgokra jellemző ez sajnos, egy hétköznapi ember, aki nem ért hozzá, az fel sem tudja mérni, hogy mennyi munka van benne, mennyibe kerülnek az anyagok, hány munkaóra elkészíteni stb, ezért nem is akarják megfizetni
2021. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Te lényegében egy szolgáltatást árulsz, természetes, hogy nem minden érdeklődő veszi meg. Ez nem személyes, sima üzlet, sz.rd le, majd jön a következő, aki fizet is, nem kell ilyesmin fennakadni.
2021. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Ez annyit jelent, hogy mindketten rosszul lövitek be az árat.

Te nem tudod ennyiért eladni, ő meg nem tudja ennyiért megvenni.

2021. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát mennyiért adjam? sokszor megkaptam már, hogy olcsón dolgozom. Ha 25.000Ft-t kérnék, akkor még a szemembe is röhögnének.
2021. máj. 15. 15:51
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Nézzél másokat is, ahol sikeres az üzlet, hogy mennyiért adják.

Amúgy neked mennyi idő egy ilyen kép, és milyen költségei vannak?

2021. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
mert a magyarok csórók, és különben sem szeretik megfizetni az ember munkáját. meg nem fogják fel azt se, mennyi munkaóra megy bele egy-egy alkotásba. (ne vidd lejjebb, könyörgöm, legalább 1000 ft/óra plusz az anyagköltséget kérj el, vagy akkor már csináld ingyen...)
2021. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-as, olyan is volt, aki azt gondolta, hogy ingyen cisnálom, mer "te úgyis szabadidődben csinálnád, nem?"

Nem akarom lejjebb vinni, kábé 6-7 óra egy ilyen kép, az anyagköltség alacsony, mert dipára rajzolom az ilyet grafittal.

2021. máj. 16. 10:31
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

A fényképről másolt portré számomra nem az igazi. Pont az a lényeg egy festményben, vagy grafikában, hogy nem a pillanatot ábrázolja.

Tudom, a kép úgy még többe kerülne.

2021. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!