Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért annyira "nagy szám" a...

Miért annyira "nagy szám" a Mona Lisa? Magyarázattal.

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
A titokzatos mosoly biztosan sokat nyom a latba. Ha csak a száját nézzük, nem érzékeljük a mosolyt, csak a teljes arcot nézve. Úgy tudom, régen volt egy eltűnéses esete is, ami nagyon "felkapottá" tette - bocsi, ha hülyeséget írok. Egyébként nekem se tetszik, ha ez megnyugtat :).
2021. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

őszinte leszek, amikor valaki azon nyavalyog, hogy miért éppen ez vagy az lett felkapott/híres/ismert, én mindig a mona lisát hozom példának, mert az aztán tényleg csak egy tucatportré a korszakból, csak valaki belemagyarázott valamit és felkapták.

amúgy ja, elvileg "titokzatosan" mosolyog (szerintem meg úgy, ahogy minden ember arcán játszik egy félmosoly, ha olyan fejet vág), meg voltak ilyen eltűnt-ellopott sztorijai is, még otthon itáliában, aztán a franciáknál is asszem.

2021. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy #1-es írta, akkor lett világhírű a kép, amikor ellopták.

[link]

2021. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Mert sejtelmes a mosolya.
2021. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Marketing és kereskedelmi árfelhajtás miatt. Ha megnézed pl Van Gogh tök szegényen élt és hallt meg, miközben a kereskedők akik a képeit megvették szépen meggazdagodtak és nincs is most képe ami ne érne legalább 1 millió dolcsit.
2021. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xxxcsillag ***** válasza:
22%
Sok nagyon gazdag ember él a világba.Már nem tudják mire elkölteni pénzüket, így bizonyos festmányeket felértékelnek a csillagos égig.Ott vannak a Pikasszó képei, ugyan mitől olyan drágák.A Mona Lisa is olyan festmény mint a többi, csak belemagyaráztak a művészettörténészek bizonyos dolgokat, és ugye nekik hinni kell.A festészet kőkemény üzlet, mint minden ezen a világon
2021. júl. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Spenc2014 válasza:
57%
Azért csak úgy kérdezem aki valaszolt az látta élőben is? Mert pl ha jobb oldalára mész a festmények akkor úgy látszik hogy Téged néz, ha bal oldalra akkor szintén. Pl emiatt is zseniális. Én többször láttam és mindig fedezek fel rajta olyat amit más festményen nem. Pl. ez a többdimenziós festés melyik más művön köszön vissza amit 500 éve festettek?
2021. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xxxcsillag ***** válasza:
64%

Igen láttam eredetiben is.Ha az volt, mert azt regéli a fáma, hogy többször ellopták és még a műértők sem biztosak benne, hogy az eredeti lóg a falon.

Itt Magyarországon is láttam több dimenziós festményt templomokban abból az időből.

2021. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem túlértékelt. Lényegesen jobban lenyűgözött a vele szemben lévő irdatlan nagy festmény és közelről meg lehet csodálni. A Mona Lisa meg sokkal kisebb, mint gondoltam, azt is csak messziről engedik nézni és üveg mögött van. Nevetséges.
2021. júl. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
xd
2021. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!