Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Budapesten hol/ vagy honnan...

Budapesten hol/ vagy honnan lehet rendelni igazán jó akvarell papírt?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy én nem értek ezekhez. Viszont édesapám nagyon szépen fest és mostanában szeret próbálkozni az akvarell technikával több-kevesebb sikerrel. Ő nem tudja miként lehet netről rendelni.

Egy nagyon kis városban él, és ott, illetve a környező nagyobb városokban is minden papírt felvásárolt, aminél kecsegtették az akvarell vagy vízfesték jelzővel, de egyik papír sem volt igazán jó.

Nyilván addig eljutottam én is, hogy beírom a google-be, de viszont kiadott olyan találatokat (mármint rajztömb vagy darabáras papír találatokat) is, amiket édesapám is megvett közeli boltokba és abszolút nem váltak be (pl. felszakad a papír a víztől, vagy vízet cseppent a lapra, bele festéket és nem oszlik el olyan szépen, mint kéne). Már van több minőségi vízfestéke, akvarell ceruzája is van, és az ecset felhozatala is kedvező, de egy jó papírt sem talált hozzá.


Tudnátok olyant ajánlani, ami nektek ténylegesen bevált?



2021. júl. 8. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Művészellátó, Nagymező utca
2021. júl. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Márkát tudok ajánlani, az pedig a Fabriano 300g-os cold press aquarellpapír.

Amúgy a festék eloszlás nem csak a papíron, hanem magán a festéken is múlik.

2021. júl. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En az artmie webaruhazbol szoktam a sajat markas papirjukat, nekem bevalt

300gsm, acid free, es van mind a 3 fele papir textura

2021. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3# vagyok

Igazabol arra kell figyelni, hogy,

eleg nehez legyen ( en minimum 250gsm eset veszek csak, de ha 300 vagy tobb az meg jobb)

Savmentes legyen, hogy ne sarguljon be idovel,

Es ha tud, eloszor akar vegyen csak egy ivet belole, kiprobalni


Kifesziteni is fontos, azt ugy kell, hogy:

1, bevizezed a papirt, elol, hatul, es a viz a hatuljan oda is fogja tapasztani, egy rajztablahoz, ha kell a rajztablat is be lehet vizezni alatta,

2, kisimitani finoman, minden buborek menjen ki alola,

3, ha lehet, olyan ragaszto szalag legyen, amit vizzel lehet ragasztani, de simaval is meg lehet oldani, akkor viszont ilyen papir ragasztot ajanlok, es hogy ne sertse fel a papirt a ragaszto lehuzasa a vegen, egy ruha darabon egyszer-ketszer huzza at es vegye fel, ettol keveszbe fog ragadni, a papir melle, es a levegoben (eppem csak a papir folott) tolja a papirra majd ragassza ra, minden oldalrol, fontos, hogy ne legyen alatta buborek.

Ez a ragasztasi mod, hogy elotte mellette tartja egyenesen, csak asztan rakja ra, segit, hogy mindenhol ugyan akkora reszen legyen rajta a ragaszto, ez fontos, mert a ragaszto papir egy keretet is fog kesziteni es nem engedi maga ala a festeket, a folyamat pedig a papir felgorduleset akadalyozza


Nem tudom mennyire jol magyarazok, foleg igy irva, de ha beirod youtube ba, hogy ‘how to stretch watercolor paper’ akkor ad ki videokat is :)

2021. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Talens /Holland/ Papir Schminke /Germany/ festék a legjobb! A többi csak rajtad múlik
2022. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!