Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért csak a fotorealisztikus...

Miért csak a fotorealisztikus rajzolás a "menő" az emberek szerint?

Figyelt kérdés

Sok csodálatra méltó alkotást készítenek ilyen technikával, de hervasztónak találom, hogy a közvélemény csak ezt a módszert tartja rajzolásnak kb, és minden, ami nem ez, az gyerekes meg komolytalan. Mintha egy fotorealisztikus portré jelentené a mércét, hogy tudsz-e rajzolni vagy nem, attól függetlenül, hogy ebben a stílusban akarsz-e alkotni vagy sem.


Azt vettem észre csoportokban is például, hogy egy kezdetlegesebb, fotorealisztikus fanartra sokkal több like érkezik, mint mondjuk egy más vonalvezetésű, haladóbb fanartra.


Mi lehet annak a mélyebb oka, hogy csak minél 100%-osabb valósághűség kerül felmagasztalásra az utóbbi időben?



2021. júl. 27. 02:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ízlés dolga, én nem tapasztalom az átlagosan művelt ismerőseim körében.
2021. júl. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Pl mert sokan kifogásnak használják, amikor nem képesek valamit elég valósághűen visszaadni, és akkor azzal védekeznek, hogy ez az ő művészeti stílusa, és nyilván mindenki mással van a baj hogy ezt nem érti.
2021. júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
#2 A valósághűségre ott a fénykép. El Greco, Csontváry, az impresszionisták valósághűek? Egész jó képeket festettek.
2021. júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

"ami nem ez, az gyerekes meg komolytalan." - Mint a kérdésed? :-D


Tényként állítasz valamit, ami nem igaz, mindenkit egy kalap alá véve.

Képzeld, én is ember vagyok, de egyáltalán nem érdekel a fotorealisztikus grafika. ( Na jó, Vallejo-t kedvelem, de az inkább csak fotó-, nem realizmus.)Az én kedvenceim Alfons Mucha ( még ő áll az általad kifogásolt stílushoz legközelebb), Reich Károly, Heinzelmann Emma.

2021. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztalom ezt. A fotorealisztikus rajzokat talán azért kedvelik látszólag többen, mert ami élethű, arról az os látja, hogy az, akinek nincs szeme az ilyesmihez. Ami úgy néz ki mint egy fénykép, abba nem lehet belekötni. Míg egy más stílusban készült mű valakinek tetszik, valakinek nem. Én nagyra értékelem a fotorealisztikusan rajzoló emberek munkáját, de mindig bennem van, hogy ez csak technika! A látottak egy az egyben való papírta vitele. Míg egy karikatúrában sokkal több fantáziát látok.
2021. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thunderfairy ***** válasza:
85%
Mert az átlag hozzá nem értő ember azokat látva meglepődik hogy aszta milyen jó rajz. Én is rajzolok élethűen is. Ha már animéset rajzolok akkor rögtön jön hogy milyen gyerekes dolgokkal foglalkozok. Nem tervezem feledni az élethű rajzolást, bár lehet hogy ha elérem animésen a megfelelő szintet akkor azon a vonalon maradok meg majd. Ezt döntse el majd az élet. Szerintem egy bizonyos szinvonalat azért tartani kell. Példáúl: Mennyire jobb rajzok az anime karakterek mint Piccaso rajzai. Mégis Piccaso a nagy világhirű müvész akinek a képei dollár milliókat érnek, holot 10 éves átlagos kisgyerekektől is láttam már sokkal jobb rajzokat mint Piccaso képei. Szerintem az animék vagy a karikaturák szinvonalát azért érje már el valaki ha ezt csinálja és müvésznek nevezi magát.
2021. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

A fotórealisztikus rajzokat szerintem, azért mutogatják, mert azt gyakorolták sokat és azért a sok gyakorlat tényleg látszik rajta. Ezeket a rajzokat én is unom, de lehet, hogy csak sablonos téma miatt, mert a 95%-uk egy portré egy kifejezéstelen arcról egy híres színészről.


Nekem azok a rajzok tetszenek, amikre felfigyelek, sokszor, mert a kompozíció, beállítás, stílus jól illik a kép témájához, jól hangsúlyozza azt, amit a készítő akar.


A fanartok nem azért kapnak több likot, mert fotórealisztikusak, hanem mert valaki jól megrajzolt/festette a kedvenc karakterüket. Ha mondjuk az egy Disney karakter CGI képe, ami eddig csak kézzel rajzolva volt, arra is felfigyelnek, főleg ha jó. A fotórealisztikusság nagyon másodlagos.

2021. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Az a röhej, hogy azok közül sokan maguktól rajzolni nem tudnak, csak másolni. De ez kirakat, show. Így az is látja a "tehetséget", aki alapvetően nem ért az egészhez. Illetve ők inkább, hozzáértőknek egy fotóról másolt grafitporos portré élettelen vacak.
2021. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!