Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen anyagból tudok tárgyaka...

Milyen anyagból tudok tárgyakat készíteni?

Figyelt kérdés

Az agyagot ki kellene égetni, viszont kemencém nincs. Van más lehetőség? bögre, hamutál, tányér az elképzelés


[link]

Ebben a videóban milyen anyagot használhat, amivel bevonja? Szerintem ez nincs égetve csak szárad



2021. szept. 30. 10:36
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Mi a célod vele? Mármint az elkészült tárgyakkal..

Van egy érdekes.. de nagyobb tárgy esetén sokba kerülhet.

Keress rá, hogy tejből műanyag! :D

2021. szept. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire alkalmas a feladatra de talán a sógyurmának is utána nézhetnél.

Azt ha jól tudom elég sütőben kisütni. Bögrének nem tudom mennyire lenne jó de hamutálat lehet tudnál belőle.


De tányért bögrét talán lehetne csinálni fából de ahhoz is eszközök kellenek (és anyagok). Milyen eszközök állnak rendelkezésedre?

2021. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Használni szeretném utána, tehát nem csak dísznek.

Az eszközöket be kell szereznem, nincs semmim. A videóban szereplő gyantát ismeri valaki? Az agyagra van téve.

2021. szept. 30. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Használatra egészségre nem káros anyagokkal kell dolgoznod.


A videóban a bevonat valószínű, hogy áttetsző műgyanta. Mivel dísztárgy, neki lényegtelen mivel vonja be.


Számodra viszont hőálló, vízálló anyag kell.


Égetőkemencét simán lehet csinálni házilag is. Agyag, kerámia, porcelán stb. kell a "hőkezelés".


Ha komolyan gondolod, amit szeretnél, beruházol rá.

Ha újonnan, ha alternatívákkal pl saját kis kemence.


Nincsen olyan komolyabb alkotói hobbi/tevékenység, amire nem kellene beruházni.

2022. jan. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!